Aktuálně

 

20. 02. 2015

Uganda: Nevlastní otec zmlátil dospívající dívku a zřekl se jí

 

 

„Nechci už o ní ani slyšet, protože vyznala Krista“

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 19. února 2015)

 

Poté co se Alího adoptivní dcera stala křesťankou, odvedl ji Alí do vesnické modlitebny, kde ji zanechal a oficiálně se jí zřekl.

 

Saidha se sestrou žijí v malé převážně muslimské osadě Bwite, přibližně 160 kilometrů od Kampaly. Na nedávném evangelizačním shromáždění obě sestry reagovaly na výzvu a přijaly Krista.

 

Dívčin vlastní otec, muslim, před několika lety zemřel a v souladu s místními zvyklostmi bylo rozhodnuto o umístění dívek do péče jiného muslima, který by se o ně staral a vedl je k islámské víře. Saidhu se sestrou adoptoval Alí Súka Abudaláh, syn místního imáma.

 

Když se Alí dozvěděl, že se Saidha stala křesťankou, zmlátil ji holí. Saidha byla s podlitinami v obličeji převezena na místní kliniku, kde strávila přibližně týden.

 

Nakonec muslimský adoptivní otec dospěl k závěru, že protože se teenagerka rozhodla opustit islám, už ji dále nemůže vychovávat jako svou dceru. Odvedl ji do modlitebny společenství ‚Církve učedníků‘ v Bwite a uvědomil místní úřady o úmyslu svěřit dívku do opatrovnictví křesťanského vedoucího.

 

V oficiálním prohlášení Alí dívku skutečně předal pastorovi společenství a uvedl, že „o ní už nechce ani slyšet, protože vyznala Krista jako svého osobního spasitele“. Dopis datovaný 13. prosince 2014 obsahuje podpisy Alího, 12 svědků a několika místních úředníků.

 

Pracovník Hlasu mučedníků před několika týdny podnikl několikahodinovou cestu do Bwite a Saidhu navštívil. Dnes se o ni stará evangelista Muwanguzi Hassan, konvertita od islámu, který dívku přijal k sobě domů. S manželkou mají v péči ještě dalších 17 dětí, které rodiče podobným způsobem zavrhli kvůli jejich obrácení. (V celé muslimské osadě žijí včetně Hassanových jen čtyři křesťanské rodiny.)

 

zdroj: Hlas mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.