Aktuálně

 

21. 02. 2015

Libye: Radikálové uřezali hlavy uneseným egyptským křesťanům

 

 
Záběr z videa, na kterém byli unesení křesťané nakonec zavražděni. (fotografie: AINA)

(Middle East Concern, Release International)

 

Křesťanská komunita v Egyptě truchlí za 21 brutálně zavražděných křesťanů, kteří před časem odešli za prací do Libye a nedávno je surovým způsobem připravili o život přívrženci radikální skupiny Islámský stát (IS). 15. února radikálové zveřejnili na internetu video zachycující barbarské usmrcení zadržených mužů. Video nazvané „Poselství určené lidem kříže, podepsané krví“ nenechalo nikoho na pochybách, že tito muži přišli o život právě kvůli své víře. Navíc titulky popisují oběti jako „lidi kříže, následovníky nepřátelské egyptské církve“.

 

Křesťané byli uneseni v okolí libyjského města Syrta při několika samostatných incidentech loni v prosinci a letos v lednu. 12. ledna představitelé libyjské odnože IS zveřejnili prohlášení, že Egypťany drží v zajetí.

 

Zavraždění křesťané pocházeli z vesnic v okolí města Samalut na severu guvernorátu Minjá ve středním Egyptě. Celý region trpí vysokou mírou chudoby v důsledku nedostatku pracovních příležitostí; mnoho obyvatel proto odchází za prací do okolních arabských zemí. Podle očitých svědků byli přátelé a příbuzní obětí po obdržení zprávy o smrti svých blízkých v naprostém šoku.

 

Pozvedejte společně s námi na modlitbách všechny, kdo truchlí nad ztrátou těchto vzácných křesťanů; vysílejme prosby k trůnu našeho milosrdného Otce. Modleme se, aby v tomto náročném období naplňoval všechny pozůstalé svým pokojem a uzdravoval jejich zraněná srdce. Kéž na úsvitu každého dne hledají u Ježíše odvahu a zakoušejí Boží milosrdenství. Modlete se také za členy jejich společenství, aby jim nabídli útěchu v jejich nezměrném smutku. Přimlouvejte se rovněž za vedoucí představitele země a vyprošujte jim moudrost ke správným rozhodnutím, když se snaží ukončit teror šířený oddíly IS. Pamatujte na modlitbách také na mnohé další chudé egyptské křesťany pracující v Libyi. Modlete se, aby Bůh každého z nich chránil a opatroval.

 

Modlitbu za křesťany truchlící nad ztrátou egyptských bratří můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


David M. (22.02.2015 21:04:47)
Shalom ať Bůh je posilnuje jejich srdce těm.kteří jsou pro jméno Boží popraveni neboť ten kdo nezapře Ježíše ten se přizná u Boha za nás Bůh je veliký a tak Bože naplnuj prosím naše bratry s sestry tvou silou a laskou at výdrž ty natlaky vytrpeni která teď zažívají já věřím Otce ze ty na svůj lid čekáš s otevřenou náručí a také vím ze ti kdo umírají pro tvé jméno budou u tebe pokoj Bozi ať zůstane s tvým lidem amen shalom

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.