Aktuálně

 

22. 02. 2015

Kuba: Pastorův syn křivě obviněn a uvězněn

 

 

(Hlas mučedníků USA)

 

Mladý kubánský křesťan nedávno skončil ve vězení – patrně v důsledku snahy státních orgánů ublížit jeho rodině. Otec slouží jako pastor a celá rodina se angažuje v oblasti zakládání nových sborů, které zdroje Hlasu mučedníků označují jako „mocné požehnání“ pro jejich město. Devatenáctiletý Gabriel Jeyva byl během výkonu povinné základní vojenské služby nařčen ze založení protirežimní skupiny a poslán do vazby. Když se Gabrielův otec vypravil do vězení na návštěvu, dozorci mu neumožnili se synem ani promluvit. „Víme, že se jedná o projev pronásledování s cílem tomuto mladému muži ublížit, protože je synem pastora,“ uvedl spolupracovník Hlasu mučedníků.

 

Státní orgány na Kubě omezují náboženské aktivity nejrůznějšími způsoby. Křesťanští vedoucí se obávají vyslovit cokoli, co by mohlo být posouzeno jako projev nesouhlasu s režimem, aby předešli potenciálnímu postihu. Zejména evangelikální křesťané často hovoří o obtěžování, pokutách a zatýkání v souvislosti s pořádáním veřejných shromáždění.

 

Pamatujte na Gabriela ve svých modlitbách. Modlete se, aby Bůh posiloval jeho víru během této těžké zkoušky. Modlete se také za jeho blízké, kteří se snaží zajistit jeho propuštění. Kéž jsou křivá obvinění brzy zamítnuta, aby se Gabriel mohl vrátit k rodině a přátelům. Kéž do té doby dostane příležitosti k rozhovorům o evangeliu se spoluvězni a dozorci, kteří dosud Ježíše neznají. V neposlední řadě se modlete také za to, aby Bůh požehnal celé jeho rodině a jejich službě, aby ještě mnoho lidí mohlo navázat trvalý, úzký vztah s naším Pánem.

 

Více informací o pronásledované církvi na Kubě naleznete na naší stránce Cuba Country Report.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Tom White: Akce Kuba

 

Po sedmnácti měsících vězení na Kubě vypráví autor vzrušující příběh církve trpící za "třtinovou oponou".

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) můžete podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají zprávy z Kuby, mohla by vás zaujmout například kniha Akce Kuba, kterou si můžete objednat s využitím online formuláře.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 79 Kč.

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.