Aktuálně

 

25. 02. 2015

Wurmbrand: Odevzdej svou úzkost Bohu

 

 

(Persecution.com NewsRoom, 24. února 2015)

 

Pastor Richard Wurmbrand, zakladatel Hlasu mučedníků, uměl zacházet se slovy. V řadě zemí jsem se setkal s lidmi, kteří – často s rozzářenýma očima – vzpomínali na osobní setkání s Richardem nebo Sabinou. Často si pamatovali nějakou konkrétní hlášku, kterou Richard v rozhovoru použil. Byl to velmi dobrý komunikátor a jeho myšlenky měly hloubku.

 

Nedávno jsme se společně se všemi zaměstnanci Hlasu mučedníků (amerického, pozn. překl.) shromáždili v jedné velké místnosti k modlitbám. Scházíme se každý týden, ale tohle bylo mimořádné setkání, které pořádáme jenom několikrát do roka. Vytvoříme kruh, zpíváme, čteme Boží Slovo a společně se modlíme jako jedna rodina.

 

Jeden ze služebně nejstarších spolupracovníků začal nedávno dávat dohromady archiv Richardovy korespondence a nejrůznějších zápisků. Sám s Richardem a Sabinou často cestoval, navštívili spolu několik zemí, a měl tak možnost jedinečným způsobem nahlédnout do srdcí hořících pro pronásledovanou církev, které bylo oběma vlastní.

 

Když jsme toho dopoledne skončili s modlitbami, vystoupil dopředu a přečetl poznámku načmáranou na zadní straně roztržené obálky. Očividně se jednalo o Richardův rukopis, obálka se našla ve sbírce poznámek a postřehů, které si pastor Wurmbrand z nějakého důvodu schovával. Mnohým z nás již podobné papírky, které Richard za dlouhá léta nashromáždil, pomohly porozumět hlubokým pravdám.

 

Na tento konkrétní kousek papíru Richard napsal následující jednoduché doporučení:

 

„Když je život zamotaný, zpackaný a nad hlavu – jednoduše se ho vzdejte, zakusíte nápravu.“

 

(If you are mixed-up, messed-up, tied-up – remedy give up and you'll be fixed up)

 

To je dobrá a spolehlivá rada.

 

„Vzdejte se“ všeho, co se snažíte dostat pod kontrolu.

 

Pokořte se tedy pod mocnou ruku Boží, aby vás povýšil v ustanovený čas. Všechnu ‚svou starost vložte na něj‘, neboť mu na vás záleží. (1. Petrův 5,6–7)

 

„Vzdejte se“ své úzkosti a odevzdejte ji Ježíši.

 

Netrapte se žádnou starostí, ale v každé modlitbě a prosbě děkujte a předkládejte své žádosti Bohu. A pokoj Boží, převyšující každé pomyšlení, bude střežit vaše srdce i mysl v Kristu Ježíši. (Filipským 4,6–7)

 

Nechte se naplnit důvěrou, že nyní má vše pod kontrolou skutečně Ježíš.

 

Doufejte v Hospodina věčně, neboť Hospodin, jen Hospodin je skála věků. (Izajáš 26,4)

 

Tento příspěvek byl poprvé zveřejněn na blogu Hlasu mučedníků (Persecution Blog). Persecution Blog je denně aktualizován původním obsahem od našich spolupracovníků. Dr. Jason Peters slouží v sekci International Ministries (zahraniční služba), často cestuje a setkává se s bratry a sestrami po celém světě. S manželkou Kimberly se vzali před více než dvaceti lety, mají spolu pět děti a aktivně pomáhají členům naší pronásledované rodiny.

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.