Aktuálně

 

27. 02. 2015

Irák: Křesťané musejí opouštět všechno, co mají

 

 
Mohammad, Sára a jejich dvě děti, Samantha a Melody

(Hlas mučedníků USA)

 

Křesťané po celém Iráku musejí na útěku před radikály pustošícími jejich zemi opouštět své domovy a veškeré živobytí.

 

Mohammad, Sára a jejich dvě děti museli uprchnout z Mosulu, když jejich město obsadili islámští radikálové. Tou dobou ještě celá rodina truchlila nad nedávným nečekaným úmrtím sedmiměsíčního dítěte. Jen několik dní po rodinné tragédii se stali svědky útoku na kostel, při kterém tři lidé přišli o život a dalších 12 utrpělo zranění. Přestože sami při incidentu žádné fyzické zranění neutrpěli, Sáru od té doby často pronásledují noční můry. Celá rodina uprchla do Kurdistánu, kde nyní žijí v provizorním obydlí společně s dalšími 74 lidmi. „Přestože jsme vyvázli živí, připadá mi, jako bychom žili ve vězení,“ svěřil se Mohammad. „Nechci být nevděčný, ale zoufale toužím najít nějakou práci, abych dokázal rodinu uživit.“

 

Další uprchlík, „Valíd“, uprchl z domova, poté co mu radikálové pohrozili zabitím kvůli zpochybňování Koránu. V Libanonu dostal kontakt na spolupracovníky Hlasu mučedníků, kteří ho seznámili s evangeliem. Valíd odevzdal svůj život Kristu a zanedlouho se o evangelium podělil také s matkou, bratrem a několika přáteli. V současné době aktivně slouží Syřanům, Iráčanům a dalším obyvatelům Libanonu a stále se nevzdává naděje, že se jednoho dne vrátí do Iráku a bude Dobrou zprávu šířit i tam.

 

Navzdory veškerému chaosu a nepokojům v Iráku můžeme spočinout v jistotě, že náš Pán má celou situaci pod kontrolou a že ve svůj dokonale stanovený čas celou zemi obnoví. Do té doby se modleme, aby naplnil pokojem a zahrnul svou milostí tisíce uprchlíků, kteří byli přinuceni opustit své domovy. Modlete se, aby Bůh daroval Mohammadovi, Sáře a jejich dětem příležitost k obnově jejich životů. Kéž Duch svatý uzdravuje zlomená srdce a veškerá zranění, která utržili. Vzdejte Bohu chválu za to, že se dotkl Valída a přivedl ho do křesťanské rodiny! Kéž si ho mocně používá ke sdílení Dobré zprávy s lidmi, kteří stále žijí v duchovní temnotě. Přimlouvejte se zejména za jeho příbuzné a modlete se, aby i oni uvěřili v Krista.

 

Modlitbu, ve které vyjádříte sounáležitost s Mohammedem, Sárou, Valídem a mnoha tisíci dalších křesťanů bez domova, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


jarda š., východní čechy (11.04.2015 20:22:17)
a´t přijímáme stokrát radči takovéhle křes´tanské rodiny,než nevděčné a zpr.p....é muslo rodiny

Maja M., Banská Bystrica (01.03.2015 17:46:44)
Pane,prosím Ťa,aby si sa postaral o Mohammada,Sáru a ich deti a všetkých bratov a sestry,ktorí museli utiecť.Daj Mohammadovi prácu,aby sa mohol postarať o svoju rodinu a jeho maželke a dcérkam pokoj Boží.Ďakujem Ti Ježiš,AMEN

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.