Aktuálně

 

09. 03. 2015

Čína: Nelegální dětské knihy

 

 

Čtyři lidé se ocitli před soudem kvůli neschválenému učebnímu plánu a materiálům používaným v mateřské škole

 

(Persecution.com NewsRoom, 11. března 2015)

 

Čínské domácí společenství má problémy kvůli studijním materiálům vydávaným pro potřeby své vlastní mateřské školy. Policisté v souvislosti s případem zadrželi čtyři osoby.

 

Soudní proces začal 6. února. Čtveřice zadržených byla obviněna z „nezákonného podnikání“ a neoprávněného zisku plynoucího z prodeje materiálů používaných v mateřské škole. Společenství Liang-žen, které stojí za „Experimentální cizojazyčnou mateřskou školou Chua-lin“, sestavilo učební plán zaměřený na budování charakteru malých žáků. Učebnice jsou používány pouze pro vlastní potřebu zařízení a děti za jejich používání neplatí žádné poplatky navíc.

 

Policisté nejprve 18. února 2014 přímo v prostorách mateřské školy v Liou-čou (Kuang-čou) zadrželi ředitele Čchenga Ťie. 23. června uskutečnili v souvislosti s materiály domovní prohlídku u dalších tří osob: u členů společenství Li Ťia-tchao a Chuanga Čchi-žuej a také u Fanga Pin, který materiály tiskl. Fang Pin přitom není členem společenství, dokonce to ani není křesťan.

 

Místní orgány dlouhodobě otevřeně vystupují proti společenství Liang-žen a jeho vzdělávacím zařízením kvůli šíření křesťanství mezi malými dětmi. V dopise adresovaném sdružení China Aid Association manželka Fang Pina uvedla, že její muž byl do případu zapleten „jen proto, aby orgány mohly zakrýt skutečnost, že stíhají čínské občany na základě jejich náboženského vyznání“.

 

8. srpna 2014 byli představitelé mateřské školy Chua-lin obviněni z porušení ustanovení čínského školského zákona, kterého se měli dopustit „vnucováním náboženské víry druhým osobám“. Materiály však vůbec nezmiňují Boha ani Ježíše, obsahují pouze příběhy a hry, které mají děti učit principům poctivosti a spolehlivosti. Rodičům dětí se publikace velmi líbí.

 

Během soudního přelíčení 6. února byl jeden právní zástupce ze soudní síně vykázán, poté co nařkl soudce z podjatosti. Když v pondělí 9. února soud pokračoval, soudce nejprve zamítl žádost advokátů o přístup k zápisům z jednání a následně vykázal všech pět právních zástupců společenství Liang-žen, když si dovolili proti jeho rozhodnutí protestovat. Dalšímu průběhu jednání byl přítomen pouze zástupce Fang Pina, který žádné námitky neměl – možná i proto, že mu již v minulosti bylo vyhrožováno.

 

Společenství provozující mateřskou školu Chua-lin je jen jedním z několika stovek křesťanských uskupení působících v oblasti, jako jediné však „neprošlo“ inspekcí v červenci 2014 a od zahájení provozu školky v roce 2009 má již za sebou několik konfliktů s místními úřady. Zpočátku vedli mateřskou školu a další dvě vzdělávací zařízení bývalý pastor Wang Tao s manželkou, oba však v roce 2010 uprchli z Číny. Inspekcí v červenci 2014 „neprošla“ také škola pro děti zahraničních dělníků a musela nedobrovolně ukončit činnost.

 

Není známo, kdy se čtveřice obviněných znovu objeví před soudem, zástupci mateřské školy však již veřejně oznámili plánované uzavření mateřské školy. Vrátili rodičům část školného a v současné době hledají pro své učitele nové uplatnění.

 

China Aid Association

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.