Aktuálně

 

14. 03. 2015

Čína: Postaršího humanitárního pracovníka čeká soud

 

 
Peter Hahn

(Release International)

 

Peter Hahn, třiasedmdesátiletý humanitární pracovník korejské národnosti s americkým státním občanstvím, byl 9. prosince 2014 zatčen na základě obvinění ze zpronevěry a přechovávání padělaných dokladů. Po útěku ze Severní Koreje před mnoha lety více než deset let žil a pracoval ve městě Tchu-men nedaleko korejsko-čínské hranice. Zde vedl křesťanskou školu a také organizaci zásobující humanitární pomocí chudé obyvatele Severní Koreje.

 

V dubnu 2014 začali Petera navštěvovat čínští policisté; vyptávali se ho na nejrůznější záležitosti týkající se jeho života i služby. V červenci byl vydán zákaz činnosti jeho škole a přišel o možnost využívat pětipatrovou budovu. Ve snaze vyjít vstříc místním úřadům sepsal Peter obsáhlý dokument, ve kterém podrobně popsal útěk ze Severní Koreje, usazení ve Spojených státech a následný návrat do Číny se záměrem poskytování pomoci lidem, kteří stále žijí v jeho původní vlasti. Navzdory tomuto kroku úřady nechaly Peterovi a jeho manželce Eunice zmrazit bankovní účty a zabavit automobily, včetně služební dodávky.

 

Peter stále trvá na své nevině, za několik měsíců s ním však patrně bude zahájen soud. Nejvyšší trest za zmíněná dvě přestoupení zákona činí 12 let odnětí svobody. V nedávném rozhovoru Eunice uvedla: „Nikdy mě nenapadlo, že by mohl (manžel) skončit ve vězení; srdce se mi vždy prudce rozbuší, když si pomyslím, jak je s ním špatně zacházeno.“ Obává se zejména o manželovo zdraví: v loňském roce prodělal Peter dvě srdeční příhody a kromě toho trpí cukrovkou. „Když jsme byli spolu, vždy jsem mu zajišťovala jídlo a léky. Teď je ale ve vězení, kde se o jeho zdraví určitě nestarají, i když tvrdí, že tam mají lékaře.“

 

Pouhých několik měsíců před Peterovým zatčením čínští policisté zadrželi kanadské manžele Kevina a Julii Garratovy, kteří žili v příhraničním městě Tan-tung od roku 1984. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí tehdy uvedl, že je pár „vyšetřován na základě podezření z vyzrazení státních tajemství v oblastech vojenského výzkumu a obrany země“. Ministerstvo zahraničí neuvedlo žádný důvod evidentně záměrného systematického pronásledování křesťanů pracujících v čínsko-korejském pohraničí.

 

V prvé řadě poděkujme Bohu za Peterovu, Kevinovu a Juliinu láskyplnou a obětavou službu potřebným lidem v Severní Koreji. Zatímco se Peter s týmem advokátů připravují za nadcházející soud, modlete se, aby je Bůh naplnil pokojem a obdařil potřebnou moudrostí. Kéž všechny státní orgány zapojené do případu usilují o dosažení spravedlnosti, aby byla vznesená obvinění zrušena a Peter mohl opět pokračovat ve své důležité službě.

 

Petera můžete v tomto nelehkém období povzbudit dopisem (v angličtině). Pošlete ho na adresu kanadské kanceláře Hlasu mučedníků (The Voice of the Martyrs Canada, P.O. Box 608, Streetsville, Ontario, L5M 2C1, Canada), dopis Peterovi předáme. Vaše dopisy a modlitby jsou pro tohoto vzácného bratra nesmírně důležité!

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.