Aktuálně

 

19. 03. 2015

Pákistán: Křesťané truchlí po sebevražedných útocích na dva kostely

 

 
Pákistánci shromáždění k modlitbám a pokojným demonstracím v návaznosti na nedávné útoky na dva kostely v Juhanábádu.

(Hlas mučedníků USA, Release International, Morning Star News)

 

15. března sebevražední atentátníci zaútočili na dva kostely ve východní části Láhauru, ve kterých právě probíhaly ranní bohoslužby. Nejméně 17 lidí přišlo o život a více než 70 dalších utrpělo zranění. K odpovědnosti se přihlásila skupina s vazbami na Tálibán, její mluvčí současně pohrozil dalšími útoky. Oba incidenty v převážně křesťanské čtvrti Juhanábádu od sebe dělilo jen několik minut. Podle informací očitých svědků zahynuli také příslušníci ochranky a policisté, kteří se snažili útočníkům klást odpor. Díky jejich zásahu nebylo mrtvých a zraněných ještě více.

 

Následující den vyšly do ulic zástupy rozhořčených křesťanů, aby proti útokům demonstrovali. Ze čtvrti, ve které k sebevražedným útokům došlo, se protesty rozšířily do celého města a posléze i dalších částí země. V Láhauru jeden křesťanský mladík přišel o život a dalších 15 lidí utrpělo zranění. Rozlícení obyvatelé Juhanábádu údajně zavraždili dva muslimy, které podezírali z napomáhání teroristům. Přestože křesťanští i muslimští vedoucí představitelé vyzývají obyvatele k pokoji, existují obavy z eskalace napjaté situace a potenciálně hrozící pomstě celé křesťanské komunitě. Organizace spolupracující s Hlasem mučedníků v současné době shromažďují informace o potřebách lidí zasažených útoky a brzy jim poskytnou potřebnou pomoc.

 

Předkládejme našemu slitovnému Bohu na modlitbách všechny, kdo truchlí nad tragickou ztrátou svých blízkých, kteří se stali obětí nesmyslných útoků. Modleme se, aby byl Bůh v tomto období každému z nich velmi blízko. Kéž také zcela uzdraví všechny, kdo při útocích utrpěli zranění. Spolupracovníci působící v oblasti žádají o modlitby, aby Bůh posílil víru postižených křesťanů, aby byli ochotni odpustit pronásledovatelům. Modlete se, aby pákistánští křesťané svými životy napomáhali k šíření pokoje a usilovali o smíření, v duchu našeho Pána Ježíše Krista. Modlete se také za příslušníky radikální skupiny stojící za útoky, aby činili pokání a uvěřili.

 

Modlitby a prosby za juhanábádské bratry a sestry zasažené útokem můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.