Aktuálně

 

21. 03. 2015

Írán: Pastor zadržený loni na Vánoce byl nedávno propuštěn na svobodu

 

 
Fotografie: Farsi Christian News Network

(Middle East Concern)

 

Pastor zadržený 26. prosince při razii ve svém domě byl nedávno propuštěn z vězení.

 

Pastor Viktor Bet-Tamraz se společně s dalšími křesťany účastnil oslavy Vánoc, když na místo dorazili příslušníci bezpečnostních složek. Při razii prohledali celý dům, zabavili nalezené Bible, několik mobilních telefonů a osobní doklady. Všechny přítomné zatkli, většinu jich však záhy opět propustili. Pastor Viktor a dva další křesťané, Amin a Kavijan, však byli převezeni do nechvalně proslulé věznice Evin [v Teheránu]. Amin i Kavijan pocházejí z muslimských rodin a oba byli propuštěni na kauci před několika týdny. Pastoru Viktorovi byla možnost propuštění na kauci nejprve odepřena, propuštěn byl nakonec až 1. března. Kauce však byla tak vysoká, že příbuzní museli dát do zástavy nabývací listiny ke svým nemovitostem.

 

Viktor ve vazbě zhubl a cítí se zesláblý. Kromě toho trpí bolestivým zánětem zubů a má problémy s dýcháním; jinak je na tom po zdravotní stránce celkem dobře. Po propuštění poděkoval všem, kdo se za něj modlili a dodal, že z této podpory čerpal velké povzbuzení. Podle poslední zprávy příslušníci bezpečnostních složek stále monitorují jeho dům.

 

Poděkujte Bohu za propuštění pastora Viktora! Kromě rychlého zotavení mu vyprošujte také nadpřirozenou moudrost a jasné směřování pro další službu. Modlete se také za to, aby tento vzácný bratr nalezl v nadcházejících týdnech a měsících kvalitní právní pomoc, aby dokázal splnit vysoké nároky soudu. V neposlední řadě se modlete také za další křesťany, kteří jsou v současné době uvězněni pro svou víru, aby i oni byli v dohledné době propuštěni.

 

Více informací o pronásledované církvi v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.