Aktuálně

 

23. 03. 2015

Libye: Věrní své víře

 

 

(Persecution.com NewsRoom, 23. března 2015)

 

„Pokud si chtějí vzít všechny tři naše děti,“ říká vdova Malaka Tawadrosová, „není to příliš vysoká cena, kterou bychom Kristu [nebyli ochotni zaplatit].“

 

Malaka a její tři děti jsou jednou z rodin truchlících nad ztrátou některého z 21 egyptských koptských křesťanů zavražděných letos v únoru teroristy z řad Islámského státu. Malaku teroristé připravili o manžela, Tawadra Jusufa Tawadrose.

 

Když spolupracovník Hlasu mučedníků rodiny obětí nedávno navštívil, některé byly očividně naplněny hrdostí na své příbuzné, kteří za Krista položili život. Stejně jako Malaka by byli Kristu ochotni odevzdat všechno, co mají.

 

Matka mučedníka Gabera Munira Adly prohlásila: „Jsem tak šťastná, že zůstal věrný své víře. Je to o mnoho lepší… mohlo to skončit mnohem hůř.“

 

Nebylo by snad lepší, kdyby syn navenek svou víru zapřel a po návratu domů činil pokání? „Pokud by opustil svého Krista, ztratil by v našich očích cenu. Jeho smrt pro víru je pro nás nezaslouženým požehnáním. Neznám nic než Modlitbu Páně, ale v srdci prožívám Boží pokoj.“

 

Bůh naplnil pokojem také rodiče Esama Badira Samira. Ještě než byl unesen a zavražděn, obdržela jeho matka několik snů a vidění o synově smrti. „Věděla jsem, že bude zavražděn – ještě dříve, než se objevilo to video. V srdci jsem však měla nepopsatelný pokoj.“ Esamův otec dodal: „Srdce mě bolí, ale děkuji Bohu, že mi dal tak úžasný dar. Skutečně žil pro Krista bezúhonným a počestným životem a teď pro Krista zemřel. Jsme na Esama pyšní.“

 

Každá z rodin přišla o důležitou součást svých životů. Zavraždění muži obětovali život v rodinném kruhu, aby mohli svým chudým příbuzným v Egyptě posílat peníze.

 

Ezzatovi Bišri Nasífovi, dalšímu ze zavražděných mužů, jeho zaměstnavatel řekl: „Jsi opravdu koumák, je tě pro křesťanství škoda. Měl by ses obrátit k islámu, zajistil bych ti dobré živobytí, i nějaký pozemek by se sehnal.“ Přestože představa vlastnictví pozemku musela být pro mladého muže velmi lákavá, Ezzat rozhodně odmítl. „Nikdy se nevzdám svého Pána, ani kdybych měl kvůli tomu zemřít mečem.“ O několik měsíců později mu vrah z IS uřízl hlavu.

 

Zatímco jsou mnohé rodiny na své zavražděné příbuzné pyšné, jedna dvaadvacetiletá vdova je tak zdrcená, že odmítá jíst a nenechá se utěšit. Některé matky dosud nedokázaly říct dětem, že jejich táta už není naživu – prostě nevědí, jak to udělat. Navzdory hlubokému zármutku však mnohé rodiny vědí, jak by vypadalo setkání s radikály z řad Islámského státu, pokud by se jim taková možnost naskytla.

 

„[Řekla bych jim] z celého srdce, ‚kéž vám Bůh odpustí, sejme z vašich očí závoj a přivede vás na správnou cestu, cestu světla,‘“ prohlásila Gaberova matka. „Náš Kristus nás učil lásce, pokoji a odpuštění. Neučil nás, abychom se mstili. Neučil nás, abychom proklínali ty, kdo nás proklínají, nebo dokonce zabíjeli, když nás zabíjejí.“

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.