Aktuálně

 

27. 03. 2015

Turkmenistán: Policejní razie a pokuta pro křesťanského vedoucího

 

 

(Forum 18 News Service)

 

Křesťanský vedoucí z turkmenského Galkynyše v Lebapském velajatu byl nedávno zadržen při policejní razii a následně mu byla vyměřena pokuta ve výši dvojnásobku průměrné týdenní mzdy. Policisté zastavili Narmurada Movimova krátce po odchodu z bytu patřícího křesťanské rodině, kterou toho dne navštívil. Musel se do vrátit zpátky a společně s ostatními přítomnými křesťany sepsat prohlášení, ve kterém se všichni doznali k účasti na shromáždění náboženského charakteru. Následovala domovní prohlídka, při které byl v jedné místnosti nalezen Nový zákon. Policisté se následně od majitele bytu dožadovali informace, kde Bibli získal.

 

Všichni křesťané byli zadržováni na policejní stanici až do dvou hodin ráno následujícího dne – včetně malých dětí, nejmladšímu byly dva roky. Po propuštění byli ještě ten den předvoláni na stanici znovu a policisté na ně opět vyvíjeli nátlak, aby sepsali další prohlášení, kterým se měli vzdát své víry a přislíbit, že se v budoucnu nebudou účastnit žádných dalších náboženských shromáždění. Většina tak odmítla učinit. Policisté jim ještě chvíli bez úspěchu vyhrožovali, ale nakonec to vzdali a umožnili křesťanům odejít. Rozhodli se však iniciovat zahájení soudního stíhání Narmurada a majitele bytu. Narmurad 27. února obdržel zmíněnou pokutu, soud s majitelem bytu ještě nezačal.

 

Narmurad nebyl za své křesťanské aktivity pokutován poprvé. Státní orgány vyvíjejí nátlak také na jeho rodiče (kteří nejsou členy církve) a požadují po nich, aby vykázali Narmurada, jeho manželku a pět dětí z rodinného domu. Jednou v zimě jim úředníci nechali přerušit dodávky elektřiny, plynu a vody ve snaze rodiče donutit ke spolupráci a splnění požadavků.

 

Předkládejte našeho bratra Narmurada Pánu na modlitbách. Vyprošujte mu mimořádnou sílu a odvahu v tomto období zkoušek. Modlete se, aby Bůh zaopatřil finance potřebné k úhradě nedávno vyměřené pokuty a také za to, aby byl majitel bytu zproštěn obvinění. Navzdory všem omezením a výhrůžkám pokutami a vězením se modlete, aby církev v Turkmenistánu vzkvétala a nesla hojné ovoce.

 

Více informací o pronásledované církvi v Turkmenistánu naleznete na stránce Turkmenistan Country Report.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.