Aktuálně

 

01. 04. 2015

Tanzanie: Spor o nemovitost

 

 

(Persecution.com NewsRoom, 1. dubna 2015)

 

Evangelikální společenství v Západním Zanzibaru si v roce 2000 koupilo nemovitost s úmyslem získat prostory pro pořádání bohoslužeb. Muslimští sousedé se však později obrátili na úřad s požadavkem, aby se v objektu přestali scházet farníci a aby bylo pořádání bohoslužeb v obytné oblasti zakázáno.

 

1. srpna 2012 zástupci společenství obdrželi předvolání od nejvyššího představitele okresu, aby se dostavili do jeho kanceláře a předložili nabývací doklady k nemovitostem. Křesťané odmítli žádosti vyhovět učinit z důvodu nejasné formulace a obavy, že by mohli být z oblasti vykázáni.

 

Protože se orgány nedočkaly odpovědi, dorazil do budovy policejní velitel a vyzval zástupce společenství, aby doklady ukázali jemu. Křesťané však znovu odmítli s tvrzením, že je žádost neopodstatněná.

 

Následně začali křesťanům vyhrožovat místní muslimové, kteří prohlašovali, že pokud budovu využívanou k bohoslužbám neodstraní nebo nezničí doklady dokazující právoplatné nabytí nemovitosti, vezmou záležitost do svých rukou.

 

Výhrůžky byly naplněny v neděli 30. března 2014 večer, kdy muslimští mládežníci hodili do budovy podomácku vyrobenou nálož. To samé se opakovalo 22. srpna a 22. listopadu.

 

Všechny incidenty byly nahlášeny na policii. Policisté však nijak nereagovali, ani se nesnažili s křesťany spolupracovat. Prohlásili, že společenství nevyhovělo žádosti o předložení dokladů a tak se nebudou v záležitosti angažovat. Společenství je tak ohrožováno i nadále a orgány všemu nechávají volný průběh.

 

Zástupci společenství se obávají, co se může stát během nadcházejících Velikonoc – konkrétně mají strach, že pronásledování vyvrcholí v neděli ráno rozsáhlým útokem na budovu. Nejvyšší člen zastupitelstva přislíbil, že stát zajistí na velikonoční neděli ochranu všech společenství a před každým kostelem umístí policejní hlídku.

 

zdroje Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.