Aktuálně

 

07. 04. 2015

Indie: Pokuta za rozhovory o víře

 

 

(Persecution.com NewsRoom, 7. dubna 2015)

 

Začátkem února zazvonil ve „Vijayově“ bytě telefon. Policie.

 

Vijay s přítelem se nedávno setkali s nově obráceným křesťanem a krátce nato je zmlátila skupina šesti muslimů. Rozlícení muži z místní mešity následně podali na policii stížnost, že se k nim Vijay přistěhoval a začal s místními lidmi hovořit o víře.

 

Policisté si ho několikrát předvolali na stanici; naposledy v den, kdy se s ním setkal náš spolupracovník.

 

„Vijay musel zaplatit pokutu ve výši 20 000 rupií v přítomnosti žalobců, kteří prohlašovali, že pokud tak neučiní, nemohou ručit za jeho bezpečnost,“ uvedl spolupracovník.

 

Hlas mučedníků pomohl Vijayovi s přestěhováním do jiné čtvrti a uhradil za něj pokutu, nájem za první měsíc a náklady spojené se stěhováním.

 

„Vijay se přestěhoval ze čtvrti, kde měl problémy, do nového bytu přibližně půl druhého kilometru daleko,“ potvrdil spolupracovník Hlasu mučedníků. „Na novém místě žije více křesťanů, muslimové a hinduisté se zde však nacházejí také. Muži, kteří si na něj stěžovali, se však již neozvali. Oddychli jsme si.“

 

Spolupracovník Hlasu mučedníků se s Vijayem pravidelně schází a probírají společně související biblické oddíly, jako například Koloským 1,24–29 nebo čtvrtou kapitolu Skutků. Vijay si uvědomuje vážnost situace, ale neztrácí optimismus. Nedávno absolvoval biblický kurs pořádaný Hlasem mučedníků. Dobrou mysl si zachovává i jeho rodina. Všichni jsou smířeni se skutečností, že se kdykoli mohou stát terčem pronásledování znovu.

 

„Několik z nás se minulý týden zúčastnilo malé oslavy nastěhování do nového bytu a společně jsme se modlili,“ uvedl spolupracovník Hlasu mučedníků. „Zdá se, že se život rodiny začíná vracet do normálu. V úterý mě Vijay a další dva muži doprovázeli na seminář pořádaný na místě vzdáleném pět hodin cesty. Přibližně třetinu ze čtyřhodinového programu vyučoval sám Vijay. Tento týden mají s jedním nepálským křesťanem naplánovanou cestu do severní části města, aby [Vijay Nepálci] v praxi ukázal, jak zvěstuje evangelium muslimům.“

 

zdroje Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.