Aktuálně

 

11. 04. 2015

Eritrea: Křesťan uvězněný v roce 2011 je stále zadržován

 

 
Mussie Eyob

(Release International)

 

Mussie Eyob z Eritreje před několika lety skončil ve vězení a kvůli víře v Ježíše a touze dělit se o Dobrou zprávu s lidmi ve svém okolí je zadržován dodnes. Křesťanem se stal v roce 2008. O tři roky později zašel do mešity v Saúdské Arábii, kde tou dobou žil, a hovořil s několika návštěvníky o křesťanství. 12. února 2011 byl zatčen na základě obvinění z kázání evangelia muslimům a následně uvězněn.

 

Za proselytismus hrozí v Saúdské Arábii trest smrti. Mussiovo zatčení však vyvolalo vlnu protestů celé řady jednotlivců i skupin zabývajících se ochranou lidských práv a tak se představitelé saúdského režimu rozhodli, že křesťana místo popravy pouze deportují. V listopadu 2011 byl Mussie ze Saúdské Arábie vyhoštěn a vrátil se do Eritreje. Pouhé tři týdny po návratu však zmizel v útrobách rozsáhlého vězeňského systému, stejně jako mnoho pastorů a evangelistů před ním, zadržovaných bez možnosti komunikace s okolím. Dlouhou dobu nikdo nevěděl, kde se Mussie nachází a nikdo s ním nedokázal navázat jakýkoli kontakt.

 

Nedávno jsme ze spolehlivých zdrojů získali informaci, že je Mussie zadržován ve vězení Me’etr. Vězeňský pracovní tábor v severozápadní Eritreji funguje od roku 2007 a je určen výhradně pro křesťany zadržované kvůli jejich víře. (Podle odhadů se zde v současné době nachází přibližně 89 vězňů.) Nejméně dva uvěznění eritrejští křesťané – sedmatřicetiletý Mogos Hagos Kiflom a dvaačtyřicetiletý Mehari Gebreneguse Asgedom – v roce 2009 v tomto zařízení zemřeli. Mussie se zdá být v relativně dobrém zdravotním stavu a dělá co je v jeho silách; odvádí práci i za vězně, kteří jsou nemocní, staří nebo fyzicky slabí.

 

Zatímco Mussie trpí pro svou hlubokou lásku k Ježíši, modlete se, aby v každodenním vězeňském životě stále zakoušel Boží přítomnost. Modlete se za propuštění Mussieho i dalších křesťanů zadržovaných v táboře Me’etr, aby se mohli radostně shledat se svými rodinami. Kéž Bůh do té doby Mussiemu zachovává zdraví, dodává mu sílu a používá si tohoto věrného bratra v Kristu k povzbuzování ostatních vězňů i účinnému vydávání svědectví dozorcům.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


jarda š., východní čechy (11.04.2015 20:14:46)
a´t se naše mysli spojí a celou špatnou muslo víru pošlou na propadliště dějin

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.