Aktuálně

 

16. 04. 2015

Indie: Skupina extrémistů napadla pastory

 

 
Pastoři Arul a Omkar museli být se zraněními hospitalizováni.

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 16. dubna 2015)

 

Přestože malé indické domácí společenství v minulosti obdrželo varování od hinduistických extrémistů, nedávný útok na dvojici vedoucích byl pro křesťany překvapením.

 

Když se členové sboru v neděli 15. března sešli ke společnému shromáždění, vtrhli do budovy radikálové z hinduistických organizací RSS a BJP. Pastor „Arul“ právě kázal, když uviděl, jak se dovnitř nahrnulo nejméně 30 radikálů, kteří ho následně začali bít do obličeje, do hlavy a do hrudníku. „Omkar“, další vedoucí sboru, se snažil útočníky zastavit, ti jej však snadno přemohli.

 

Extrémisté nakonec vyvlekli Arula a Omkara ven z budovy. Rozlícení muži bez ustání oba dva křesťany bili pěstmi a kopali, zatímco je táhli na několik set metrů vzdálenou policejní stanici. Policisté duchovní obvinili z „vynucených konverzí“, které jsou v mnoha indických spolkových státech trestným činem.

 

Oba muži utrpěli otevřená zranění a těžké pohmožděniny, Arul měl problémy s dýcháním. Rentgen hrudníku v nedaleké nemocnici odhalil, že má Arul zlomená dvě žebra.

 

Evangelista Omkar se s Arulem setkal, když přišel do jejich vesnice zvěstovat evangelium a začali společně připravovat založení domácího sboru. Dnes se v pronajaté budově schází každou neděli k modlitbám a bohoslužbě přibližně dvacet křesťanů. Měsíc po zahájení společných setkávání začali členové RSS a BJP křesťanům vyhrožovat. Také vyvíjeli nátlak na majitele budovy, aby ji křesťanům přestal pronajímat. Navzdory výhrůžkám Arul a Omkar pořádali pravidelná shromáždění každý týden i nadále.

 

Přestože indická ústava obsahuje záruku svobody náboženského vyznání, v uplynulém roce došlo k nárůstu počtu útoků na křesťany. Poté co se stal ministerským předsedou vůdce BJP Nárendra Módí, cítí hinduistické nacionalistické skupiny jako BJP a RSS větší volnost k podobným násilným činům. BJP a další hinduistické nacionalistické skupiny se hlásí k myšlence, že by všichni Indové měli být hinduisty. Ostatní náboženské skupiny podle nich tento směr ohrožují.

 

Po propuštění z nemocnice se spolupracovníci Hlasu mučedníků s napadenými muži setkali a společně se modlili za brzké zotavení. Hlas mučedníků bude oba i nadále podporovat, jakmile se opět vrátí ke službě.

 

zdroje Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.