Aktuálně

 

17. 04. 2015

Côte d’Ivoire: Manžel vyhnal z domu křesťanskou ženu

 

 
Mariam

(Hlas mučedníků USA)

 

Rozzuřený manžel s radikálními islámskými postoji nedávno vyhnal z domu vlastní ženu, protože se odmítla vzdát své křesťanské víry. O Mariam, která je v pokročilém stádiu těhotenství, se v současné době starají členové jejího sboru. (Když se Mariam v roce 2012 stala křesťankou, muslimští příbuzní si na ni zjednali muže, aby ji napadli; nějakou dobu musela žít na ulici.)

 

Côte d’Ivoire, což v překladu znamená Pobřeží slonoviny, je sužováno sílícími násilnostmi od listopadu 2010, kdy tehdejší prezident po prohraných volbách odmítl odstoupit. Krize si vyžádala 3 000 obětí na životech; bojovali proti sobě tehdy příslušníci různých politických, etnických i náboženských skupin. Islámští radikálové připravili v průběhu konfliktu o život patnáct křesťanských pastorů a vypálili mnoho církevních budov. Předchozí vnitřní konflikt, který v zemi probíhal mezi lety 2002 a 2007, posílil náboženské rozdělení země: většina muslimů dnes žije na severu, křesťané na jihu.

 

V průběhu celého 20. století v zemi postupně rostl význam islámu; zvyšoval se i podíl muslimských obyvatel, od pěti procent v roce 1900 až po dnešních 42 procent. V současné době mnozí muslimové očekávají početnější zastoupení ve vládě, což vede k růstu napětí mezi křesťany a muslimy. Podle zákona mají Ivořané svobodu náboženského vyznání, místní spolupracovníci nás však informují o tom, že úředníci v některých oblastech zabavují církevní majetek a omezují počty členů společenství. Kromě toho nechávají zatýkat místní pastory a posílají je do vězení.

 

Modlete se za tuto vzácnou sestru v Kristu. Proste, aby ji Bůh zahrnul svou láskou a milostí. Vyprošujte jí také tolik potřebnou sílu – právě v tomto období, kdy očekává narození dítěte. Kéž rozhodná víra Mariam učiní hluboký dojem na jejího nepřátelského manžela a další příbuzné, aby i oni poznali Krista jako svého Spasitele a Pána. Pamatujte na modlitbách na celé Côte d’Ivoire. Proste, aby si Bůh používal místní křesťany, aby šířili ve svém okolí jeho světlo, pokoj a smíření.

 

Modlitbu povzbuzení za tuto mladou těhotnou ženu a její dosud nenarozené dítě můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jana O., Brno (20.04.2015 17:49:28)
Pane, podívej se na cestu těch, kteří následují lásku Tvého Syna. Dej prosím lidem této země ať utrpení křesťanů otevře jejich srdce. Pane posiluj trpící odvahou a trpělivostí čelit bolesti, kterou jim připravují ti, co nepoznali nekonečnou lásku Boží.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.