Aktuálně

 

21. 04. 2015

Indie: Zavražděn pro své svědectví

 

 
Manželka pastora Sadavira a dvě z jejich tří dětí

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 21. dubna 2015)

 

Bratr „Sadavir“ pravidelně hovořil o své víře s příslušníky indického kmene Koya v džungli v okrese Danteváda. Nakonec ho to stálo život.

 

Členové strany Bharatíja Džanata (BJP), jedné ze dvou nejvlivnějších politických stran v Indii, a Badžrang Dal, radikální odnože „Světové hinduistické rady“, zástupcům Koyů řekli: „Pokud Sadavir nepřestane obracet vaše lidi ke křesťanství, jednoho dne váš kmen úplně zmizí.“

 

V obavách z hrozící ztráty kulturní identity Koyové v letech 2010 a 2012 napadli nejen Sadavira, ale také pastora 72-členného společenství, jehož členové se každou neděli scházeli ke společnému shromáždění v Sadavirově domě.

 

Navzdory útokům Sadavir ve službě pokračoval – až do 22. ledna 2015, kdy mu v jednu hodinu ráno někdo zabušil na dveře. Manželka „Jani“ otevřela a zjistila, že venku čeká 200 lidí – kromě domorodých Koyů také naxalité, příslušníci maoistické komunistické partyzánské skupiny. Než stihla Jani cokoli říct, vetřelci se nahrnuli dovnitř, popadli Sadavira a odvlekli ho pryč.

 

Jani běžela za skupinou do lesa a prosila, aby manžela propustili. „Nic mu neuděláme,“ uklidnili ji. „Jdi domů, ráno pro něj vezmi nějaké jídlo a přijď za námi do tábora.“

 

Jani druhý den časně ráno vyrazila – nejen s jídlem, ale také se Sadavirovou matkou a švagrovou. Do tábora vzdáleného desítky kilometrů dorazily v odpoledních hodinách.

 

V táboře Koyové naxalitským předákům řekli: „Uplácí naše lidi, aby je obrátil ke křesťanství, a také na nás donáší na policii.“ Poté Sadavira, otce tří dětí, přivázali ke stromu. Před zraky jeho manželky, matky a sestry ho mlátili přes nohy bambusovými holemi a osočovali ho: „Ničíš naši kulturu, obracíš naše lidi ke křesťanství!“ Bili ho tak dlouho, až mu z kostí visely cáry masa. Nakonec mu probodli hrudník trojzubcem (jeden ze symbolů hinduismu).

 

Vrahové si původně chtěli tělo nechat kvůli obavám, že Jani o jejich činu informuje policii, nakonec si však tělo vyprosila. Dali jí ho pod jednou podmínkou – že ho nechá spálit, ne pohřbít. Nechtěli, aby se o vraždě zachovaly jakékoli důkazy.

 

Hlas mučedníků sedmadvacetiletou Jani a její tři děti v tomto obtížném období podporuje.

 

zdroje Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Sam Wellman: William Carey

 

Kniha o životě anglického misionáře v Indii.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) můžete podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají zprávy z Indie, mohla by vás zaujmout například kniha William Carey, kterou si můžete objednat s využitím online formuláře.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 159 Kč (130 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.