Aktuálně

 

22. 04. 2015

Turecko: Velikonoce jsou Dobrá zpráva

 

 
Pastor Emre o Velikonocích

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 22. dubna 2015)

 

Oslavy Velikonoc v tureckém İzmitu si získaly pozornost doma i v zahraničí díky jasně předkládané křesťanské zvěsti a souvisejícím aktivitám.

 

Pastor Emre Karaali chtěl na velikonoční shromáždění 5. dubna pozvat co nejvíce lidí. „Letos,“ uvedl, „jsme pro ně připravili velikonoční cukroví.“ Křesťané ze společenství vyrazili do ulic a rozdávali kolemjdoucím nejrůznější laskominy. Pozvánky na shromáždění se objevily také na sociálních sítích a v tisku.

 

Na velikonoční neděli byla modlitebna společenství Protestantské církve v İzmitu téměř plná. Na slavnostní shromáždění dorazilo i několik místních politiků. Křesťané rozdali návštěvníkům ještě velikonoční vejce a poté všichni společně poslouchali poselství pastora Emre o Ježíši. Návštěvnost byla skutečně rekordní.

 

Na místo dorazily také štáby dvou místních televizních stanic, reportéři si natáčeli průběh bohoslužby, došlo i na rozhovor s pastorem. Pastor Emre tak mohl zvěstovat evangelium i v televizi. Oslavy Velikonoc slaví křesťané po celém světě, v Turecku jich však žije velmi málo. Přibližně 97 procent místních obyvatel tvoří muslimové.

 

Zpráva o oslavách se objevila také v několika denících, dokonce i v jednom mezinárodním, z čehož měl pastor velkou radost. Prosí o modlitby, aby se mnoho lidí po celém Turecku díky akci dozvědělo, proč vlastně křesťané Velikonoce slaví.

 

Když společně s ostatními členy společenství rozdávali velikonoční cukroví, mnozí obarovaní jim přáli „požehnané svátky“. Ne všichni však reagovali pozitivně. Setkali se také s názory jako „Velikonoce jsou svátkem bezvěrců.“

 

Pastor Emre má s pronásledováním osobní zkušenost. Před dvěma lety, v lednu 2013, se od policistů dozvěděl, že jej nějací lidé chtějí zabít. Společenství infiltrovali manželé, kteří jej déle než rok sledovali a plánovali vraždu. Policisté tehdy v souvislosti s přípravou útoku zadrželi celkem třináct osob.

 

Budova, kterou společenství pastora Emre využívá, má v současné době problémy se statikou. Je již velmi stará a podle stavebního úřadu není její užívání bezpečné. Členové společenství doufají, že se výhledově přestěhují do nedalekého kostela. Přestože město již používání historické budovy schválilo, někteří lidé s přítomností křesťanů v oblasti nesouhlasí a snaží se nastěhování bránit.

 

Žádné překážky však nezabrání členům společenství ani pastorovi v odvážném vydávání svědectví. Stále pokračují v pořádání bohoslužeb, na které zvou širokou veřejnost. Nyní se pastor Emre modlí, aby Bůh „jednal v srdcích lidí, kteří se zúčastnili naší velikonoční oslavy“.

 

zdroje Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.