Aktuálně

 

25. 04. 2015

Severní Afrika: Křesťanští uprchlíci shozeni z paluby do moře

 

 
Uprchlíci plavící se ze severní Afriky na Sicílii (ilustrační fotografie: Vito Manzari, Barnabas Fund)

(CNN, Barnabas Aid)

 

Radikální muslimové, kteří se nacházeli mezi uprchlíky na člunu plujícím z Libye do Itálie, shodili 12 spolucestujících z paluby do moře. Podle očitých svědků se pachatelé dopustili tohoto činu proto, že oběti patřily k následovníkům Krista. Křesťané v moři utonuli a italské orgány následně zadržely 15 osob na základě podezření z vraždy.

 

Původní skupina 105 pasažérů opustila Libyi na gumovém člunu 14. dubna. Během cesty na sever přes Středozemní moře útočníci – muslimové z Pobřeží slonoviny, Mali a Senegalu – shodili křesťany z paluby.

 

Podle zdrcených očitých svědků došlo ke sporu krátce po vyplutí, když se jeden nigerijský křesťan modlil za záchranu. „Muslimové… naházeli křesťany do vody,“ vzpomínal křesťan, který se osobně nacházel na palubě. „Snažili jsme se je zastavit, ale byli v přesile.“ Jiní pasažéři policistům řekli, že se sami zachránili jen díky tomu, že „se snahám o utopení vehementně bránili a vytvořili řetěz“. Zavraždění křesťané pocházeli z Nigérie a Ghany.

 

Na nebezpečnou plavbu ze severní Afriky k evropským břehům Středozemního moře se každoročně vydávají tisíce lidí. Používané přepravní prostředky často nejsou na podobné cesty uzpůsobeny. Pasažéři se snaží tímto způsobem uprchnout před válkou a chudobou v Africe a na Blízkém východě.

 

Přimlouvejte se za přátele a příbuzné, kteří se nyní vyrovnávají s tragickou ztrátou svých blízkých při tragickém incidentu. Modlete se, aby Bůh upokojil jejich zlomená srdce a posílil jejich víru. Kéž italské orgány naloží s pachateli spravedlivě, dle míry odpovědnosti za spáchání tohoto děsivého činu. Modlete se také za samotné útočníky, stejně jako za mnohé další obyvatele severní Afriky, kteří dosud osobně neznají našeho zmrtvýchvstalého Pána Ježíše, aby v něho uvěřili.

 

Modlitbu, ve které vyjádříte svou sounáležitost s truchlícími, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.