Aktuálně

 

30. 04. 2015

Pákistán: Staráme se o rodiny

 

 
Hlas mučedníků opatřil několika rodinám motorové rikši.

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 30. dubna 2015)

 

V květnovém vydání našeho bulletinu (amerického, pozn. překl.) naleznete příběh Šamy a Šahzáda, mladých pákistánských manželů zavražděných skupinou muslimů ve výrobně cihel, kde oba pracovali. K tragickému incidentu došlo v listopadu 2014 (brutální vraždu tehdy inicioval sám jejich zaměstnavatel). Dalších šest křesťanských rodin zaměstnaných v manufaktuře tehdy v obavách o život uprchlo z vesnice. Hlas mučedníků těmto křesťanům pomáhal nalézt práci a znovu se usadit.

 

Nedávno jsme všech šest rodin navštívili v převážně křesťanské osadě Clarkabádu, kde v současné době žijí. Při předchozí návštěvě o Vánocích jsme jim dovezli potraviny, přikrývky a oblečení. Na dotaz, jak bychom jim mohli pomoci v delším období, křesťané odpověděli, že by spíše než peníze potřebovali nějaké vybavení, aby si mohli sami vydělávat na živobytí. Dohodli jsme se, že by jim velmi pomohly motorové rikši, se kterými by mohli nabízet taxislužby.

 

Při poslední návštěvě jsme každé rodině jednu motorovou rikšu přivezli. Dar křesťany rozradostnil a velmi povzbudil, neboť se s rikšami konečně budou moci uživit sami.

 

Co se týče rodiny Šahzáda a Šamy, tři osiřelé děti ve věku 6, 4 a 1 rok dostávají podporu od státu. Hlas mučedníků je s nimi i nadále v kontaktu. Komunikují s nimi také členové zbývajících šesti křesťanských rodin.

 

Policie v souvislosti se smrtí manželů zadržela 76 osob, ve všech případech bez možnosti propuštění na kauci. Nachází se mezi nimi i majitel manufaktury a administrativní pracovník, který jako první zveřejnil fámu, v důsledku které byli křesťané zbiti, půl hodiny vláčeni za traktorem a nakonec zaživa upáleni v peci na sušení cihel.

 

Bezprostředně po útoku mnoho lidí vraždu jednoznačně odsoudilo. Celá řada Pákistánců, včetně několika představitelů vlády, volá po změně dodnes platných zákonů proti rouhání. Zákony jsou často zneužívány k záměrnému pronásledování křesťanů, kteří v zemi tvoří menšinu, a také k řešení osobních sporů.

 

zdroje Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.