Aktuálně

 

06. 05. 2015

Pákistán: Výhrůžky kvůli zvěstování evangelia

 

 
Pastor „Azhar“ je intenzivně pronásledován kvůli své službě muslimům.

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 6. května 2015)

 

Pákistánskému pastorovi, který dlouhodobě zvěstuje evangelium muslimům a nedávno pokřtil bývalého islámského náboženského vůdce, je vyhrožováno zabitím – dokonce i po telefonu.

 

„Azhar“ začal sloužit jako pastor venkovského společenství v Pákistánu před více než dvaceti lety. V současné době pravidelně zvěstuje evangelium místním muslimům a také již několik obrácených muslimů pokřtil, včetně bývalého imáma „Rašída“.

 

První problémy se objevily poté, co Rašíd přestal navštěvovat místní mešitu. Členové muslimského společenství se ho snažili přesvědčit, aby se vrátil k islámu, Rašíd tak však neučinil. Muslimští příbuzní ho následně označili za odpadlíka a zrádce víry. Nakonec začali vyhrožovat zabitím nejen Rašídovi, ale také jeho manželce a dětem, kteří rovněž uvěřili v Krista. Poté co Rašíd s rodinou uprchli do jiné vesnice, obrátili se příbuzní proti pastoru Azharovi.

 

Nejprve vyzvali pastora, aby jim Rašída vrátil, pokud nechce přijít o život. Výhrůžky se postupně stupňovaly. O několik měsíců později se příbuzní pokusili pastorovi pomstít – přepadli jeho syna a surově ho zmlátili. Také informovali zástupce fundamentalistických skupin o pastorových aktivitách, načež jej začali nepřetržitě sledovat jejich informátoři. Stejně jako Rašíd, ani pastor Azhar neměl jinou možnost než z vesnice uprchnout, aby ochránil rodinu. Hlas mučedníků mu pomohl s přestěhováním do bezpečnější oblasti.

 

Přestože si pastor již několikrát změnil číslo, stále mu někdo volá a vyhrožuje mu zabitím. (Není zřejmé, odkud islamisté jeho telefonní čísla získávají.) Přestože výhrůžky ani po přestěhování neustaly, neopustila pastora touha sloužit místním lidem. Stále zvěstuje evangelium muslimům a povzbuzuje ve víře křesťanské konvertity od islámu.

 

Na velikonoční neděli zorganizovali členové pastorova společenství v prostorách kostela speciální program, kterého se zúčastnilo přibližně 200 lidí, včetně 70 dětí. Přímo na shromáždění bylo pět lidí pokřtěno a mnoho dalších projevilo zájem o křesťanství.

 

O několik dní později navštívili muslimští extrémisté pastora Azhada u něj doma a vyhrožovali manželce a dětem.

 

Následující neděli se kvůli obavám a zastrašování místními muslimy zúčastnilo bohoslužby jen 10 lidí. Pastor Azhar uvedl, že se svými spolupracovníky navštěvují ostatní křesťany po domech a snaží se jim sloužit alespoň tímto způsobem.

 

Neustávající pronásledování ze strany místních muslimů nepřipravilo pastora Azhara o odvahu.

 

„Jsme Bohu vděční, že si nás stále používá pro své království,“ dodal.

 

zdroje Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.