Aktuálně

 

13. 05. 2015

Egypt: Naší zbraní je láska

 

 
Spolupracovníci Hlasu mučedníků instalují vodní filtry

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 13. května 2015)

 

Spolupracovníci Hlasu mučedníků nedávno odcestovali do Egypta, aby zde sloužili ve vesnicích, ze kterých pocházeli křesťané zavraždění začátkem letošního roku v Libyi. Pozornost sdělovacích prostředků věnovaná vraždám křesťanů muslimskými extrémisty místní křesťansko-muslimskou společnost silně polarizovala.

 

Křesťanští pracovníci nejprve navštívili al-Aúr, kde žijí v nesmírné chudobě rodiny třinácti zavražděných křesťanů. Spolupracovníci HM se setkali se všemi rodinami již začátkem letošního roku za účelem vytipování vhodných forem pomoci. Cílem této navazující návštěvy bylo zahájení prvního ze tří naplánovaných projektů.

 

Když dorazili na místo, zjistili, že mnoho muslimů otevřeně protestuje proti úřady schválenému plánu založit v osadě „církev mučedníků“. Zaměření na křesťanské utrpení rozlítilo významnou část muslimské populace. Muslimové „už mají plné zuby vší té pozornosti a nejrůznějších aktivit“, citoval jejich vyjádření jeden z křesťanů.

 

Při první návštěvě se naši spolupracovníci dozvěděli, že místní křesťané ani muslimové nemají k dispozici čistou vodu. Proto se rozhodli v osadách nainstalovat vodní filtry, aby pomohli „všem místním křesťanům i muslimům“.

 

Následně se přesunuli do další vesnice a hovořili o svém plánu na zlepšení kvality pitné vody s vedoucími představiteli muslimské komunity. Navzdory počáteční skepsi mnohé z nich laskavý vstřícný úmysl doslova odzbrojil.

 

„Láska je naší největší zbraní,“ uvedl jeden ze spolupracovníků. „V podobném prostředí, kde jsou lidé utiskováni dokonce i formou ozbrojeného násilí, je láska tou nejúčinnější zbraní, kterou máme jako křesťané k dispozici.“

 

Spolupracovníci Hlasu mučedníků budou i nadále pokračovat ve službě rodinám mučedníků a mají v plánu nainstalovat vodní filtry ve všech pěti osadách ve snaze zprostředkovat „smíření mezi křesťany a muslimy v této oblasti“.

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.