Aktuálně

 

14. 05. 2015

Súdán: Křesťanským vedoucím hrozí trest smrti

 

 
Rev. Peter Yein Reith (fotografie: Morning Star News)

(Christian Solidarity Worldwide)

 

Dva církevní vedoucí původem z Jižního Súdánu čelí obviněním ze závažné trestné činnosti, za kterou mohou být odsouzeni k doživotnímu odnětí svobody nebo dokonce trestu smrti. Obvinění vznesená proti Rev. Michaelovi a Rev. Reithovi jsou zatím posledním případem ze série represí súdánských orgánů namířených proti místním křesťanům.

 

Rev. Michael a Rev. Reith byli předvoláni k trestnímu soudu v súdánském Chartúmu. Na přelíčení 4. května byli oba duchovní společně obviněni z podkopávání ústavního systému, vedení soukromé války proti státu, získávání a vyzrazování státních informací nebo dokumentů, vyvolávání nespokojenosti s činností ozbrojených složek, narušování veřejného pořádku a urážek náboženského cítění. Pokud budou shledáni vinnými, dva body z uvedeného výčtu pro ně mohou znamenat trest smrti nebo doživotní odnětí svobody. Další přelíčení bylo naplánováno na 14. května.

 

Rev. Michael byl zatčen v prosinci 2014, Rev. Reith v lednu letošního roku. Oba byli původně zadržováni útvarem Státních informačních a bezpečnostních služeb (National Intelligence and Security Services, NISS), aniž by proti nim bylo vzneseno jakékoli obvinění. Zpočátku navíc nemohli kontaktovat právní zástupce ani rodinné příslušníky. Teprve v březnu byli předáni generálnímu prokurátorovi, načež obdrželi svolení ke schůzkám s advokáty i návštěvám příbuzných.

 

Zadržení Rev. Michaela bezprostředně předcházelo kázání ve společenství, které se tou dobou účastnilo pozemkového sporu se soukromými investory podporovanými státem. Agenti NISS se cítili dotčeni pastorovým kázáním, ve kterém členy společenství nabádal, aby zůstali pevně stát ve zkouškách, kterými procházejí. Představitelé súdánských orgánů se také pokusili nezákonně prodat další nemovitý majetek patřící církvi.

 

Pamatujte na tyto dva církevní vedoucí na modlitbách. Modlete se, aby je Bůh obdařil silou a odvahou, zatímco čelí závažným nařčením. Modlete se za zrušení všech obvinění, aby se oba muži mohli vrátit ke svým blízkým a pokračovat ve službě. Přimlouvejte se i za mnohé další pronásledované křesťany v Súdánu, kteří v současné době trpí pro Krista.

 

Více informací o pronásledované církvi v Súdánu naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.