Aktuálně

 

22. 05. 2015

Etiopie: Křesťané po skončení křestního shromáždění obviněni z trestné činnosti

 

 
Flickr / Rod Waddington

(World Watch Monitor)

 

Sedm křesťanů bylo nedávno obviněno z pořádání „nelegálních shromáždění na neohlášených místech“. Křesťané obvinění odmítají a tvrdí, že splnili veškeré zákonné požadavky. Zadržení muži byli propuštěni na kauci po soudním přelíčení 11. května. Potřebných 5000 birrů za osobu (přibližně 6000 korun) dali dohromady místní církevní vedoucí. Policie musí uzavřít vyšetřování nejpozději do týdne.

 

Křesťané byli poprvé zadrženi 25. dubna bezprostředně po bohoslužbě, na které bylo pokřtěno 40 nových věřících. Trvají na tom, že měli k pořádání shromáždění veškerá potřebná povolení. Místo, na kterém se křesťané sešli, obklíčilo přibližně 15 policistů. Policisté zadrželi tři církevní vedoucí a pronásledovali čtveřici nově pokřtěných křesťanů, kteří se ve strachu pokusili utéct a vyhnout se tal dalšímu pronásledování. Ve všech případech se jednalo o bývalé muslimy, na které příbuzní vyvíjejí nátlak, aby se vrátili k islámu. Později byli zadrženi na místní autobusové zastávce. Policisté také zabavili dokumenty s osobními údaji členů společenství. Církevní vedoucí se obávají, že by incident mohl vést k dalšímu zesílení nátlaku vyvíjeného na již tak zranitelnou komunitu nových křesťanů.

 

Předkládejte tyto bratry našemu Pánu na modlitbách. Modlete se, aby jim dodal sílu k překonání všech těžkostí, kterým jsou v současné době vystaveni. Modlete se za zrušení vznesených obvinění. Přimlouvejte se zejména za konvertity, na které kvůli jejich lásce k Ježíši vyvíjejí nátlak příbuzní. Kéž všichni dosud nespasení lidé v jejich okolí osobně prožijí proměňující setkání se Zmrtvýchvstalým Spasitelem, který jim touží odhalit svou úžasnou lásku a plán spasení. Modlete se, aby Bůh požehnal s povzbudil rostoucí etiopskou církev a mocným způsobem si ji použil k oslovení mnoha dalších lidí zvěstí evangelia.

 

Modlitby za tyto křesťany můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.