Aktuálně

 

23. 05. 2015

Pákistán: Napište dopis křesťanovi odsouzenému na doživotí

 

 
Imrán Gháfúr

(Hlas mučedníků USA)

 

Příbuzní Imrána Gháfúra, křesťana uvězněného od roku 2010 na základě obvinění z rouhání, prosí o pokračující modlitby za jeho propuštění. Imrán byl odsouzen k doživotnímu odnětí svobody na základě usvědčení ze spálení Koránu.

 

Imránův bratr Navíd spolupracovníky Hlasu mučedníků informoval, že krátce před Velikocemi Imrána navštívila celá rodina. Imrán si podle bratrových informací stále čte Bibli, postí se a modlí. Advokát zastupující uvězněného křesťana podal odvolání k pákistánskému Nejvyššímu soudu, dosud však nebyl stanoven žádný termín přelíčení. Hlas mučedníků je v pravidelném kontaktu s Imránovou rodinou, které nabízíme modlitby a povzbuzení.

 

Pamatujte na Imrána ve svých modlitbách i nadále. Proste, aby ho Bůh povzbuzoval a zachovával po celou dobu dlouhého pobytu za mřížemi. Kéž také vyzbrojí trpělivostí všechny příbuzné, neboť i pro ně je neustálé odloučení každodenním utrpením. Kromě modliteb za propuštění vyprošujte Imránovi i jeho blízkým sílu, aby zůstali Bohu za všech okolností věrní. Kéž jejich věrnost přinese hojnou úrodu a mnozí Pákistánci se ve víře obrátí k Ježíši Kristu.

 

Důležitá poznámka: Kromě modliteb můžete Imránovi také napsat povzbudivý osobní dopis (v angličtině). Když mu budete psát, nezmiňujte zdroj svých informací ani nejmenujte žádnou organizaci jako Hlas mučedníků. Dopisy od jednotlivců obecně nejsou pro vězně nebezpečné, nicméně pokud by dopis obsahoval konkrétní název, mohl by být uvězněný křesťan obviněn z vazeb na „zahraniční organizace“ a odsouzen k ještě přísnějšímu trestu. Vyvarujte se také jakýchkoli negativních poznámek na adresu pákistánského režimu. Své dopisy můžete směřovat na adresu

 

Imran Ghafur, Central Jail of Faisalabad, Faisalabad, Pakistan

 

Děkujeme. Vaše dopisy mají pro uvězněné křesťany nesmírný význam!

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.