Aktuálně

 

24. 05. 2015

Mexiko: Není cesty zpátky

 

 
Spolupracovníci Hlasu mučedníků se společně modlí s rodinami připravenými o domov

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 21. května 2015)

 

Když se zástupci patnácti rodin v mexickém spolkovém státě Chiapas svěřili místním partyzánským předákům se svou touhou hledat Boha, partyzáni je vyhnali z vesnice. Všichni pak žili déle než rok ve stáji, teprve nedávno se nastěhovali do jednoduchých nových obydlí.

 

Poté co vesničané řekli partyzánům z řad zapatistů, že je již staré náboženské zvyklosti neuspokojují a proto začali hledat Boha, ozbrojení povstalci je okamžitě přinutili odejít z osady a opustit veškerý majetek. Přestože rodiny neměly kam jít a nic k jídlu, zapatisté nikomu nedovolili, aby jim pomohl.

 

Povstalecká skupina se sama považuje za ochránce domorodých obyvatel Chiapasu. Mají pod kontrolou všechno – od vlastnictví pozemků až po náboženské praktiky. V oblasti je rozšířená synkretická kombinace mayských rituálů a katolických obřadů, na evangelikály se zapatisté dívají s pohrdáním.

 

Když se o situaci rodin dozvěděla naše spolupracovnice „Rút“, nějakou dobu se postila a modlila a poté se je vypravila najít. Tou dobou již více než tři dny nic nejedli ani nepili. Cestou potkala partyzány, nikdo se ji však nepokusil zastavit. Když rozdávala rodinám jídlo a vodu, vesničané byli tak zoufalí, že se Rút ani nepodívali do očí.

 

Když dojedli, ukázala jim evangelizační letáček s obrázkem malého Ježíše ve žlabu. Rodiny, které spaly ve stáji, s ní okamžitě díky tomuto obrázku navázaly pouto. Poslouchaly Rút a její převyprávění evangelia založené na letáčku Ježíšův příběh. Hluboce se jich dotklo zjištění, že Bůh jejich situaci rozumí. Téhož dne složili v Ježíše Krista svou důvěru.

 

Rút a členové místní církve pokračovali v návštěvách nových křesťanů a starali se o jejich potřeby. Společně se modlili, aby Bůh otevřel cestu, jak by mohli získat vlastní pozemek. O několik měsíců později do jejich situace zasáhly mexické úřady a přidělily jim tři hektary, které si sice musí koupit, stát však uhradí 75 procent ceny.

 

Když je pracovníci Hlasu mučedníků před několika týdny navštívili, dostalo se jim pozvání do nových obydlí. Provizorní přístřešky si postavili ze zbytků stavebních materiálů a poskytují jim jen slabou ochranu před deštěm. Nemají tekoucí vodu a tak používají hadici, která na pozemek přivádí vodu z hor. Občas partyzáni hadici přeseknou mačetou a tímto způsobem křesťanům komplikují život.

 

Při návštěvě křesťané ukázali našim pracovníkům také místo, kde si mají v plánu postavit modlitebnu a školu. (Myšlenka využití části pozemku opatřeného Bohem k tomuto účelu pochází od Rút.) Společně také plánovanou modlitebnu i část pozemku Bohu zasvětili.

 

zdroje Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.