Aktuálně

 

04. 06. 2015

Filipíny: Křesťanka zraněná při bombovém útoku děkuje Bohu za uzdravení

 

 
K bombovým útokům na autobusy dochází v převážně křesťanských oblastech Filipín stále častěji. (fotografie: Pakistan Tribune)

(Hlas mučedníků Austrálie)

 

Křesťané na Filipínách, zejména na ostrově Mindanao, se poslední dobou stávají terčem útoků teroristů a příslušníků protivládních skupin na autobusy veřejné dopravy. Útoky mají na svědomí vážná zranění, v několika případech i oběti na životech.

 

Zástupci australského Hlasu mučedníků nedávno hovořili s Ester, dcerou pastora z ostrova Mindanao, která explozi nálože v autobuse osobně zažila. Toho dne se měla dostavit na pohovor se svým prvním potenciálním zaměstnavatelem (ucházela se o místo zdravotní sestry). Časně ráno nastoupila do autobusu, ve kterém již sedělo sedm lidí. Náhle došlo k ohlušující explozi a všichni vyběhli ven. Naštěstí při tomto incidentu nepřišel nikdo o život, ale několik pasažérů včetně Ester skončilo s vážnými zraněními v nemocnici. Někteří přišli o sluch.

 

Tlaková vlna poškodila Ester ušní bubínek a dodnes má kvůli závratím problémy s chůzí. Přesto děkuje Bohu a všem křesťanům, kteří se modlí za její uzdravení. Šest měsíců po bombovém útoku lékař Ester oznámil, že ušní bubínek je již téměř v pořádku. Specialista dokonce prohlásil: „Je to zázrak!“

 

Vzdejte Bohu díky, že odpovídá na modlitby za Filipínce, kteří se stále zotavují z následků bombového incidentu. Proste nejen za uzdravení zraněných a jejich vysvobození od strachu, ale také za útěchu pro všechny truchlící, kteří při podobných útocích ztratili své blízké. Kéž si použije Esteřino svědectví k rozšíření povědomí o nelehké situaci křesťanů na Filipínách a také ke zprostředkování poselství evangelia lidem, kteří stále nepřijali spasení. Konkrétně se modlete také za usvědčení pachatelů z hříchu, aby mohli zakusit duchovní proměnu a sami následně přispět k šíření Božího pokoje, který páchání násilností ukončí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.