Aktuálně

 

06. 06. 2015

Egypt: Křesťanský vězeň vystaven brutálnímu zacházení

 

 
Fotografie: Morning Star News

(Release International)

 

Nedávno se objevily zprávy o tom, že si Bishoy Armia Boulous (dříve známý pod jménem Mohammed Hegazy) stále odpykává opakovaně prodlužovaný trest odnětí svobody a že je ve vězení často fyzicky napadán. Podle Bishoyova současného právníka, Karama Ghobriela, dozorci v Tora Prison křesťana několikrát týdně bijí a bezcitně vláčí po betonové podlaze, aby ho neustálým ponižováním donutili zapřít víru.

 

Když se k představitelům státních orgánů poprvé dostala informace, že se Bishoy zabývá dokumentací případů pronásledování věřících, byl křesťan odsouzen k odnětí svobody za „šíření nepravdivých informací poškozujících veřejný zájem“. Přestože vyměřený roční trest odnětí svobody loni v prosinci skončil, Bishoy stále zůstává ve vazbě.

 

Bishoy navíc čeká na soud v souvislosti s obviněním z rouhání, kterého se měl dopustit žádostí o změnu údaje o náboženské příslušnosti na své identifikační kartě (z muslimské na křesťanskou). Bishoyův advokát podal oficiální stížnost na špatné zacházení a pokračující zadržování, kterou adresoval egyptskému generálnímu prokurátorovi, Hashamovi Barakatovi.

 

Kéž na Bishoyovi spočine Boží Duch a naplňuje jej pokojem a nadějí, zatímco je vystaven surovému zacházení a všemožnému ponižování. Kéž si stále připomíná, že „myšlení těla znamená smrt, myšlení Ducha život a pokoj“ (Římanům 8,6 ČSP). Modleme se, aby i sami věznitelé spatřovali v Bishoyovi Kristovo světlo a odpověděli na Boží nabídku spasení. Přimlouvejte se také za zdárný průběh aktivit vyvíjených Bishoyovým advokátem Karamem, který se neustále potýká s místními soudy a snaží se mladého křesťanského otce dostat na svobodu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jana O., Brno (08.06.2015 08:41:00)
Pane, jsi tak mocný a vím, že každou situaci máš pod kontrolou. Dej prosím, aby ti kdo Tě ještě nepoznali, mohli vidět, jakou sílu dáváš těm, kteří tě poznat mohli. Posiluj Bishoy v jeho utrpení a dávej mu pokoj do jeho srdce. Neboť ty jsi tak velkorysí ve své dobrotě. Amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.