Aktuálně

 

06. 06. 2015

Egypt: Křesťanský vězeň vystaven brutálnímu zacházení

 

 
Fotografie: Morning Star News

(Release International)

 

Nedávno se objevily zprávy o tom, že si Bishoy Armia Boulous (dříve známý pod jménem Mohammed Hegazy) stále odpykává opakovaně prodlužovaný trest odnětí svobody a že je ve vězení často fyzicky napadán. Podle Bishoyova současného právníka, Karama Ghobriela, dozorci v Tora Prison křesťana několikrát týdně bijí a bezcitně vláčí po betonové podlaze, aby ho neustálým ponižováním donutili zapřít víru.

 

Když se k představitelům státních orgánů poprvé dostala informace, že se Bishoy zabývá dokumentací případů pronásledování věřících, byl křesťan odsouzen k odnětí svobody za „šíření nepravdivých informací poškozujících veřejný zájem“. Přestože vyměřený roční trest odnětí svobody loni v prosinci skončil, Bishoy stále zůstává ve vazbě.

 

Bishoy navíc čeká na soud v souvislosti s obviněním z rouhání, kterého se měl dopustit žádostí o změnu údaje o náboženské příslušnosti na své identifikační kartě (z muslimské na křesťanskou). Bishoyův advokát podal oficiální stížnost na špatné zacházení a pokračující zadržování, kterou adresoval egyptskému generálnímu prokurátorovi, Hashamovi Barakatovi.

 

Kéž na Bishoyovi spočine Boží Duch a naplňuje jej pokojem a nadějí, zatímco je vystaven surovému zacházení a všemožnému ponižování. Kéž si stále připomíná, že „myšlení těla znamená smrt, myšlení Ducha život a pokoj“ (Římanům 8,6 ČSP). Modleme se, aby i sami věznitelé spatřovali v Bishoyovi Kristovo světlo a odpověděli na Boží nabídku spasení. Přimlouvejte se také za zdárný průběh aktivit vyvíjených Bishoyovým advokátem Karamem, který se neustále potýká s místními soudy a snaží se mladého křesťanského otce dostat na svobodu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jana O., Brno (08.06.2015 08:41:00)
Pane, jsi tak mocný a vím, že každou situaci máš pod kontrolou. Dej prosím, aby ti kdo Tě ještě nepoznali, mohli vidět, jakou sílu dáváš těm, kteří tě poznat mohli. Posiluj Bishoy v jeho utrpení a dávej mu pokoj do jeho srdce. Neboť ty jsi tak velkorysí ve své dobrotě. Amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.