Aktuálně

 

11. 06. 2015

Eritrea: Uprchlíci vydávají smělé svědectví o křesťanské víře

 

 
Nelidské podmínky uvězněných křesťanů v Eritreji.

(Mission Network News)

 

Minulý měsíc si Eritrea připomněla výročí 24 let od vyhlášení nezávislosti – místní neoficiální křesťanská církev však stále patří ke skupinám s velmi omezenými svobodami. V poslední zprávě Komise Spojených států pro mezinárodní náboženskou svobodu (United States Commission on International Religious Freedom, USCIRF) je uvedeno, že největší omezení v oblasti náboženské svobody pociťují kromě příslušníků ostatních menšin právě evangelikální křesťané. USCIRF trvá na tom, že by Eritrea měla být v roce 2015 znovu zařazena na seznam „zemí zvláštního zájmu“ definovaný Zákonem o mezinárodní náboženské svobodě.

 

Greg Musselman, mluvčí kanadského Hlasu mučedníků, popisuje extrémní podmínky, kterým jsou eritrejští křesťané často vystaveni: „Dnes se v zemi nachází 3 až 4 tisíce křesťanů, kteří jsou kvůli své víře uvězněni v přepravních kontejnerech nebo ve vojenských táborech.“ V Eritreji platí plošný zákaz neoficiálních náboženských aktivit, na jehož základě jsou náboženští vězni fyzicky týráni a vystaveni nejrůznějším krutostem, zatímco mnozí další jsou svévolně zatýkáni a vězněni, aniž by proti nim bylo vzneseno jakékoli obvinění. Příčinou těchto praktik, vysvětluje Musselman, je skutečnost, že „představitelé eritrejského režimu vnímají evangelikální křesťanství jako ‚západní‘… a spojují si je s CIA.“

 

Mnoho eritrejských křesťanů se snaží před těžkostmi uprchnout do sousední Etiopie, kde vydávají smělé svědectví nevěřícím lidem a přivádějí je na cestu spasení. Greg Musselman s několika utečenci osobně hovořil. „Díky jejich svědectví mnoho lidí s (různou) náboženskou minulostí – muslimové i pravoslavní – navazuje osobní vztah s Ježíšem.“

 

Vzdejte Bohu chválu za to, že poskytl těmto eritrejským křesťanům možnost nalézt bezpečné útočiště a také za to, že si je používá, aby své bližní seznamovali s evangeliem! Modlete se, aby jednal v srdcích vedoucích představitelů země, aby křesťané mohli ve svobodě vzdávat Bohu chválu a oslavovat jeho jméno. Kéž jsou oficiální představitelé usvědčováni z hříchu v podobě těchto bezbožných praktik, a kéž si s patřičnou naléhavostí uvědomí skutečnost, že budou muset nakonec vydat počet ze svých životů i veškerých učiněných politických rozhodnutí Všemohoucímu Bohu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.