Aktuálně

 

11. 06. 2015

Eritrea: Uprchlíci vydávají smělé svědectví o křesťanské víře

 

 
Nelidské podmínky uvězněných křesťanů v Eritreji.

(Mission Network News)

 

Minulý měsíc si Eritrea připomněla výročí 24 let od vyhlášení nezávislosti – místní neoficiální křesťanská církev však stále patří ke skupinám s velmi omezenými svobodami. V poslední zprávě Komise Spojených států pro mezinárodní náboženskou svobodu (United States Commission on International Religious Freedom, USCIRF) je uvedeno, že největší omezení v oblasti náboženské svobody pociťují kromě příslušníků ostatních menšin právě evangelikální křesťané. USCIRF trvá na tom, že by Eritrea měla být v roce 2015 znovu zařazena na seznam „zemí zvláštního zájmu“ definovaný Zákonem o mezinárodní náboženské svobodě.

 

Greg Musselman, mluvčí kanadského Hlasu mučedníků, popisuje extrémní podmínky, kterým jsou eritrejští křesťané často vystaveni: „Dnes se v zemi nachází 3 až 4 tisíce křesťanů, kteří jsou kvůli své víře uvězněni v přepravních kontejnerech nebo ve vojenských táborech.“ V Eritreji platí plošný zákaz neoficiálních náboženských aktivit, na jehož základě jsou náboženští vězni fyzicky týráni a vystaveni nejrůznějším krutostem, zatímco mnozí další jsou svévolně zatýkáni a vězněni, aniž by proti nim bylo vzneseno jakékoli obvinění. Příčinou těchto praktik, vysvětluje Musselman, je skutečnost, že „představitelé eritrejského režimu vnímají evangelikální křesťanství jako ‚západní‘… a spojují si je s CIA.“

 

Mnoho eritrejských křesťanů se snaží před těžkostmi uprchnout do sousední Etiopie, kde vydávají smělé svědectví nevěřícím lidem a přivádějí je na cestu spasení. Greg Musselman s několika utečenci osobně hovořil. „Díky jejich svědectví mnoho lidí s (různou) náboženskou minulostí – muslimové i pravoslavní – navazuje osobní vztah s Ježíšem.“

 

Vzdejte Bohu chválu za to, že poskytl těmto eritrejským křesťanům možnost nalézt bezpečné útočiště a také za to, že si je používá, aby své bližní seznamovali s evangeliem! Modlete se, aby jednal v srdcích vedoucích představitelů země, aby křesťané mohli ve svobodě vzdávat Bohu chválu a oslavovat jeho jméno. Kéž jsou oficiální představitelé usvědčováni z hříchu v podobě těchto bezbožných praktik, a kéž si s patřičnou naléhavostí uvědomí skutečnost, že budou muset nakonec vydat počet ze svých životů i veškerých učiněných politických rozhodnutí Všemohoucímu Bohu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.