Aktuálně

 

12. 06. 2015

Mexiko: Obhájcům pronásledovaných křesťanů je vyhrožováno zabitím

 

 
Modlete se za zvěstování Božího slova v Mexiku.

(International Christian Concern, Christian Solidarity Worldwide, Christian Post)

 

Křesťanům v mexickém spolkovém státě Hidalgo je vyhrožováno zabitím kvůli jejich snaze informovat místní orgány o případech pronásledování – konkrétně letos v dubnu jim vyhrožoval „zástupce lidu“ Jesus Dominguez Hernandez. Když ho skupina křesťanů z osady Chichiltepec informovala o situaci, zástupce se „rozlítil“ a „vyhrožoval, že všechny přítomné křesťany zabije“. Zprávu o incidentu přinesla mexická organizace zabývající se ochranou lidských práv, Impulso 18.

 

Křesťané v osadě Chichiltepec podle svých slov trpí proto, že odmítají uposlechnout p. Hernandeze a vzdát se své víry. Mezi obětmi jsou i bratranci Casto Hernandez a Juan Placido, kteří z tohoto důvodu strávili téměř 30 hodin ve vězení a později jim bylo nařízeno, aby se vystěhovali ze svých domovů. Casto hovoří o tom, že „zástupce nám ve své nesnášenlivosti zakazuje zvěstovat Boží slovo … Také se mě snažil přinutit, abych se písemně zřekl své víry, já to však neudělal.“

 

Obhájce z organizace International Christian Concern (ICC) trvá na tom, že mexické státní orgány musí „zajistit spravedlnost a ochranu obětem náboženského pronásledování“ a současně odpovídajícím způsobem „jednat s úředníky na úrovni místních zastupitelstev i spolkových států, kteří jsou součástí problému“. ICC tvrdí, že v současné době probíhá ve státech Chiapas, Hidalgo, Oaxaca, Puebla a Guerreroalone nejméně 70 sporů, které se týkají pronásledování příslušníků křesťanské menšiny. Greg Musselman z kanadského Hlasu mučedníků nedávno zveřejnil video, na kterém hovoří s křesťany v Chiapas, kteří byli kvůli následování Ježíše vyhnáni z domova.

 

Podporujte na modlitbách mexické bratry a sestry v Kristu, kteří se odvážně hlásí ke své víře, navzdory všem výhrůžkám a problémům. Kéž je Bůh v této duchovní bitvě posiluje, utěšuje a naplňuje svou milostí. Modlete se, aby se dotýkal také lidí, kteří křesťanům působí příkoří, aby se zlými skutky skoncovali a vydali Bohu své životy. Modlete se také za Boží vedení pro oficiální představitele země, aby dokázali citlivě přistupovat k situaci sužovaných křesťanů, aby jim zajistili potřebnou ochranu a zjednali spravedlnost.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.