Aktuálně

 

13. 06. 2015

Nigérie: Obnovené útoky Boko Haram na Maiduguri

 

 
Modlete se za Muhammadu Buhari, nedávno zvoleného prezidenta Nigérie. (fotografie: Chatham House, Wikimedia Commons)

(International Christian Concern, VOANews)

 

Radikálové z Boko Haram obnovili útoky na město Maiduguri ve snaze získat zpět původní základnu svých operací, jejíž strategický význam si velmi dobře uvědomují. Díky příhodné poloze města by radikální skupina mohla snáze podnikat akce po celé Nigérii a také infiltrovat sousední země. Rovněž vedoucí představitelé Nigérie, Nigeru, Čadu a Kamerunu si jsou této skutečnosti vědomi a ve snaze skupinu zastavit se dohodli na společném vojenském postupu.

 

V posledních týdnech přišlo 46 civilistů o život při třech nezdařených pokusech skupiny o průnik do obvodu města. Prezident Muhammadu Buhari v inauguračním projevu oznámil, že se velitelství ozbrojených sil přesune z hlavního města Abuja do Maiduguri právě kvůli operacím namířeným proti Boko Haram. Nigerský prezident Mahamadou Issoufou prohlásil, že mezinárodní vojenské oddíly budou schopné nasazení proti Boko Haram během několika týdnů. (Jednotky z Nigeru, Čadu a Kamerunu pomáhají Nigérii v boji proti radikální skupině, která již podnikla řadu teroristických operací ve všech třech zmíněných sousedních zemích.)

 

V průběhu téměř šest let trvajícího povstání islamistů na severovýchodě Nigérie přišlo o střechu nad hlavou více než 1,5 milionu Nigerijců (v mnoha případech křesťanů). Podle dostupných odhadů si konflikt vyžádal přibližně 13 000 lidských životů a bezpočtu dalších lidí způsobil obrovské trauma. Odkazy na starší zprávy a videa o katastrofální situaci v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Modlete se za nadpřirozený Boží zásah, který zmaří stále pokračující útoky radikálů z Boko Haram na nevinné Afričany. Modlete se za duchovní, fyzické i citové uzdravení pro všechny traumatizované oběti této skupiny. Přimlouvejte se i za příslušníky Boko Haram v naději, že mnozí z nich osobně poznají Krista a tato změna bude v jejich životě jasně patrná. Modlete se rovněž za prezidenty Bushari a Issofou, stejně jako za všechny, kdo zastávají odpovědné funkce v těchto zemích zmítaných problémy. Modlete se, aby jim Bůh poskytoval moudrost a ochranu, zatímco přijímají strategická rozhodnutí ve snaze ukončit nesmyslné násilí a krveprolití.

 

Připojte se k nám v modlitbách za trpící bratry a sestry v Kristu v Nigérii a okolních zemích. Svou modlitbu můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.