Aktuálně

 

15. 06. 2015

Indie: Hinduisté napadli setkání křesťanských vedoucích

 

 
Policisté zasáhli proti zástupu, křesťany vyslechli.

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 15. června 2015)

 

Před několika měsíci proběhlo v indickém Uttarpradéši setkání křesťanských vedoucích. Shromáždění pořádané v církevní budově však muselo být předčasně ukončeno, poté co se účastníky pokusil napadnout dav tvořený příslušníky hinduistických politických organizací Ráštríj svajamsévak sangh a Badžrang Dal.

 

Hlavním cílem akce, kterou pořádal spolupracovník Hlasu mučedníků, pastor „Sáhib“, bylo rozdávání evangelizačních balíčků (Village Outreach Packs) církevním vedoucím. Každý balíček obsahoval Bibli, bubínek, bluetooth reproduktor, audio Bibli na SD kartě, film Ježíš na DVD a několik tašek.

 

Setkání se zúčastnila přibližně stovka vedoucích ze sedmi okolních distriktů, aby měli obecenství s ostatními vedoucími, podělili se o svědectví, co Bůh dělá v jejich oblastech a také získali materiály, které jim pomohou při evangelizaci a vyučování.

 

„Náhle jsme zaslechli pokřik sroceného zástupu venku za plotem,“ uvedl spolupracovník Hlasu mučedníků.

 

„Stále znovu a znovu skandovali ‚Džai Šrí Ráma‘ – Ráma je jedním z nejvýznamnějších hinduistických božstev a tito lidé jsou přesvědčeni, že by ho všichni Indové měli uctívat. Kromě toho křičeli ‚stop konverzím!‘ a snažili se proniknout do budovy.“

 

Zatímco v Uttarpradéši zatím nebyl přijat zákon proti náboženským konverzím jako v některých jiných indických státech, místní hinduističtí radikálové se snaží bránit jakýmkoli křesťanským nebo evangelizačním aktivitám. Uttarpradéš je považován za srdce indického hinduismu a aktivisté se všemožně snaží zachovat hinduistickou tvář tohoto státu.

 

„Byli jsme naprosto šokovaní, seděli jsme uvnitř, přemýšleli a modlili se, jak na situaci reagovat,“ uvedl spolupracovník Hlasu mučedníků.

 

Záhy dorazili policisté doprovázeni reportéry z místních sdělovacích prostředků.

 

Někteří vedoucí venku hovořili s policií. Policisté se ptali, zda je cílem shromáždění obracet hinduisty násilím ke křesťanství.

 

„Poté co byli policisté ujištěni, že k žádné takové konverze nejsou na programu, nechali všechny jít,“ dodal spolupracovník Hlasu mučedníků.

 

Spolupracovníci Hlasu mučedníků po incidentu dorazili bezpečně domů. Podobným tlakům čelí prakticky každý den – hinduističtí radikálové je fyzicky napadají, nepravdivě obviňují a vyvolávají veřejné nepokoje ve snaze zastavit šíření křesťanství v Indii.

 

Zdroj: www.persecution.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Sam Wellman: William Carey

 

Kniha o životě anglického misionáře v Indii.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) můžete podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají zprávy z Indie, mohla by vás zaujmout například kniha William Carey, kterou si můžete objednat s využitím online formuláře.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 159 Kč (130 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.