Aktuálně

 

18. 06. 2015

Mexiko: Konečně doma!

 

 
Po návratu do vesnice některé rodiny zjistily, že jejich domy poničili vandalové. (fotografie: Open Doors International, World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

Návrat domů byl pro několik rodin mexických křesťanů hořkosladkou zkušeností. Před dvěma měsíci obdrželo 49 evangelikálů svolení, že se mohou znovu usadit ve vesnici Buenavista Bauhuitz ve spolkovém státě Chiapas. Na základě rozhodnutí vesnických předáků a místních úřadů strávili ve „vyhnanství“ pět let; důvodem uděleného trestu byl jejich rozchod s tradicionalistickou církví, jejíž členové praktikují staré pohanské rituály smíšené s lidovým katolicismem.

 

Za vytoužený návrat museli křesťané zaplatit nemalou cenu – své životy obnovují pomalu, kousek po kousku. Vše začalo sečtením škod na majetku, který během jejich nepřítomnosti poničili vandalové. Naštěstí jim byla znovu připojena obecní voda, obnoveny dodávky elektřiny a také mohou využívat lékařskou péči – všechny tyto služby jim byly bezprostředně před vyhnáním odepřeny.

 

Kromě toho musí křesťané platit povinný roční poplatek ve výši 580 pesos na rodinu (přibližně 900 korun) jako příspěvek na náboženské festivaly. Ochota hradit příspěvek byla podmínkou návratu, kterou však křesťané považují za zanedbatelnou oběť. Všichni jsou šťastní, že jsou opět doma.

 

Floyd Brobbel, mluvčí kanadského Hlasu mučedníků, doufá, že návrat rodin domů je pouhým začátkem dlouhodobého procesu smíření: „Radujeme se společně s našimi bratry a sestrami, kteří se mohli vrátit do svých domovů, současně však doufáme a modlíme se, že proces obnovy tímto neskončil. Domy potřebují opravit a kvůli přetrvávajícím náboženským rozdílům zůstávají pokojné soužití a vzájemné přijetí stále v ohrožení.“

 

Vzdejte Bohu chválu za bezpečný návrat mexických křesťanů zpátky domů. Modlete se, aby na nich spočinula jeho ochranná ruka, zatímco znovu dávají dohromady svá obydlí i životy. Pozvedejte tyto rodiny i jejich sousedy na modlitbách. Přimlouvejte se, aby v jejich srdcích přebývala Kristova láska, díky které dojde ke zlepšení a posílení vztahů s ostatními vesničany. Kéž se Bůh dotýká také srdcí místních předáků a úředníků a zjevuje jim pravdu a moudrost Božího slova, aby dokázali dobře spravovat záležitosti místních obyvatel a byli pro všechny požehnáním.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.