Aktuálně

 

19. 06. 2015

Srí Lanka: Pastor se stal obětí únosu, poté co uvěřil předstírané prosbě o modlitby

 

 
Přístřešek sloužící k pořádání venkovních bohoslužeb na Srí Lance.

(Release International)

 

Srílanského pastora unesl a fyzicky napadl muž, který předstíral, že má nemocnou příbuznou, která potřebuje modlitby.

 

Místní pastor obdržel prosbu o pastorační návštěvu matky neznámého muže, která měla být údajně nemocná. Nechal se přesvědčit a muže následoval, ten jej však odvezl do nedaleké buddhistické modlitebny. Cestou mu únosce vyhrožoval zabitím, pokud na kolenou nepoprosí za odpuštění, že se protivil [buddhistickým] náboženským vůdcům. V modlitebně však bylo plno a tak pastor s komplicem pokračovali v cestě. Nakonec zastavili na opuštěném místě, kde únosci křesťanovi vyhrožovali, že mu zdemolují modlitebnu, pokud ji nepřestane používat. Nakonec pastora zmlátili a odjeli pryč.

 

Za poslední dva měsíce došlo k celé řadě incidentů, při kterých byli srílanští pastoři obtěžováni, fyzicky napadáni nebo vyzýváni, aby ukončili veškeré aktivity související s křesťanskou vírou. Vzestup radikálních buddhistických nacionalistických skupin na Srí Lance v posledních letech je doprovázen také zvýšenou intenzitou pronásledování křesťanů. Ke dnešnímu dni bylo při souvisejících násilnostech zničeno nebo poškozeno více než 250 církevních budov. Přestože srílanská ústava zaručuje všem občanům bez rozdílu svobodu náboženského vyznání, evangelikální křesťané (kteří představují pouhé jedno procento z celkového počtu obyvatel) jsou otevřeně pronásledováni a také diskriminováni v oblasti přístupu ke vzdělávání a při shánění zaměstnání.

 

Pamatujte na modlitbách na tohoto pastora a členy jeho společenství; proste, aby byli uchráněni před dalšími hrozbami a nebezpečím. Kéž Bůh nadpřirozeně ochrání také všechny ostatní srílanské pastory, jejich rodiny i členy společenství, zejména ty z nich, kteří se stali terčem útoků kvůli vydávání smělého svědectví o své víře. Modlete se rovněž za rozhojnění víry, moudrosti a nadpřirozené vedení pro pastory, kteří se při službě stále častěji setkávají s problémy. Kéž mnozí lidé v jejich okolí zakusí Boží lásku a přijmou spasení – včetně těch, kteří se v současné době křesťanské zvěsti protiví.

 

Starší zprávy o pronásledování na Srí Lance naleznete na stránce Sri Lanka Country Report.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.