Aktuálně

 

22. 06. 2015

Blízký východ: Škola pro irácké děti

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 22. června 2015)

 

Několik desítek dětí, které byly po zahájení invaze Islámského státu přinuceny odejít z Iráku, začalo tento týden letos poprvé chodit do školy. S pomocí Hlasu mučedníků se v situaci angažuje místní církev – ve snaze umožnit dětem uprchlíků pokračovat ve školní docházce.

 

Rodiny musely opustit úplně všechno – včetně škol, které děti navštěvovaly. Mnohé z nich nechodí do školy již rok. Země, ve kterých se v současné době nacházejí, nemají prostředky na zajištění vzdělávání pro náhlý příliv tisíců dětí. Místní církevní vedoucí a spolupracovník Hlasu mučedníků si společně uvědomili existenci této potřeby ve svém okolí a protože zastávají názor, že je vzdělání pro děti velmi důležité, začali snít sen o otevření nové školy. Jejich sen se měl stát skutečností pro přibližně 25 žáků.

 

Církevní vedoucí se modlili za vhodné místo poblíž uprchlického tábora a velmi brzy se dočkali odpovědi. „Bůh nám ukázal nedalekou budovu s rozlehlým dvorkem vzadu za domem…“ Přestože objekt vyžaduje rozsáhlou rekonstrukci, aby jej bylo bezpečné používat, vejdou se do něj čtyři učebny, každá z nich dostatečně prostorná pro nejméně 20 žáků.

 

V polovině června vedoucí představili svou vizi iráckým rodičům. Zmínili cíle v oblasti vzdělávání – a také záměr, aby křesťanská škola „přinášela skrze děti Boží lásku do jejich domovů.“ Rodiče nadšeně vyplňovali přihlášky a jejich počet záhy překonal očekávání.

 

„Na začátku jsme počítali s tím, že začneme s 25 dětmi, nakonec se jich však zaregistrovalo přibližně 100,“ uvedl spolupracovník Hlasu mučedníků. „Je to velká výzva, ale Bůh je dobrý.“

 

Předškolní děti a žáci první třídy dorazili na první vyučovací den 16. června. Učitelé museli setřít pár slziček, neboť některé děti byly zpočátku vystrašené, že s nimi ve škole nejsou rodiče. Zakrátko se však zapojily do aktivit ve třídě, kterou církev vybavila novými židlemi a stolky. Děti mají k dispozici také bezpečné místo na hraní, zastíněné před sluncem a chráněné před deštěm.

 

Škola bude ve vyučování dětí pokračovat i nadále. Spolupracovník Hlasu mučedníků doufá, že se kromě bezpečného místa pro vzdělávání stane také nástrojem, prostřednictvím kterého se iráčtí uprchlíci seznámí s Kristovou láskou.

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.