Aktuálně

 

22. 06. 2015

Blízký východ: Škola pro irácké děti

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 22. června 2015)

 

Několik desítek dětí, které byly po zahájení invaze Islámského státu přinuceny odejít z Iráku, začalo tento týden letos poprvé chodit do školy. S pomocí Hlasu mučedníků se v situaci angažuje místní církev – ve snaze umožnit dětem uprchlíků pokračovat ve školní docházce.

 

Rodiny musely opustit úplně všechno – včetně škol, které děti navštěvovaly. Mnohé z nich nechodí do školy již rok. Země, ve kterých se v současné době nacházejí, nemají prostředky na zajištění vzdělávání pro náhlý příliv tisíců dětí. Místní církevní vedoucí a spolupracovník Hlasu mučedníků si společně uvědomili existenci této potřeby ve svém okolí a protože zastávají názor, že je vzdělání pro děti velmi důležité, začali snít sen o otevření nové školy. Jejich sen se měl stát skutečností pro přibližně 25 žáků.

 

Církevní vedoucí se modlili za vhodné místo poblíž uprchlického tábora a velmi brzy se dočkali odpovědi. „Bůh nám ukázal nedalekou budovu s rozlehlým dvorkem vzadu za domem…“ Přestože objekt vyžaduje rozsáhlou rekonstrukci, aby jej bylo bezpečné používat, vejdou se do něj čtyři učebny, každá z nich dostatečně prostorná pro nejméně 20 žáků.

 

V polovině června vedoucí představili svou vizi iráckým rodičům. Zmínili cíle v oblasti vzdělávání – a také záměr, aby křesťanská škola „přinášela skrze děti Boží lásku do jejich domovů.“ Rodiče nadšeně vyplňovali přihlášky a jejich počet záhy překonal očekávání.

 

„Na začátku jsme počítali s tím, že začneme s 25 dětmi, nakonec se jich však zaregistrovalo přibližně 100,“ uvedl spolupracovník Hlasu mučedníků. „Je to velká výzva, ale Bůh je dobrý.“

 

Předškolní děti a žáci první třídy dorazili na první vyučovací den 16. června. Učitelé museli setřít pár slziček, neboť některé děti byly zpočátku vystrašené, že s nimi ve škole nejsou rodiče. Zakrátko se však zapojily do aktivit ve třídě, kterou církev vybavila novými židlemi a stolky. Děti mají k dispozici také bezpečné místo na hraní, zastíněné před sluncem a chráněné před deštěm.

 

Škola bude ve vyučování dětí pokračovat i nadále. Spolupracovník Hlasu mučedníků doufá, že se kromě bezpečného místa pro vzdělávání stane také nástrojem, prostřednictvím kterého se iráčtí uprchlíci seznámí s Kristovou láskou.

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.