Aktuálně

 

27. 06. 2015

Pákistán: Situace Asie Bibi odsouzené za rouhání

 

 

(International Christian Concern, Christian Today, Al-Džazíra)

 

V pátek 19. června uplynulo šest let od zatčení Asie Bibi (známé také pod jménem Asia Noreen), křesťanské matky a v současnosti jediné ženy, která je za rouhání odsouzena k trestu smrti.

 

Všechno začalo nenápadným incidentem, když se Asiina muslimská spolupracovnice odmítla napít ze „znečištěné“ obecní studny, ze kterého se před ní napila křesťanka. Následovala slovní potyčka mezi oběma ženami a obvinění, že se Asia rouhala muslimskému prorokovi. Přestože mezinárodní komunita stojí na straně křesťanky, pákistánská vláda vnímá situaci jinak.

 

Podle nedávno obdržených zpráv jsou zapotřebí naléhavé modlitby za obrat v Asiině zdravotním stavu. V současné době trpí řadou fyzických problémů, včetně krvácení do střev; podle informací od příbuzných, kteří ji nedávno navštívili, Asia „byla tak zesláblá, že skoro nemohla chodit“. Na případu uvězněné křesťanky pracuje několik právníků, kteří požadují, aby jí byla neprodleně poskytnuta nezbytná lékařská péče.

 

Kéž Asia čerpá potřebnou sílu, obnovení a fyzické i duchovní uzdravení z Božího Ducha a Slova. Pokračujte i nadále v modlitbách za Asiino brzké a bezpečné propuštění. Modlete se, aby jí Bůh zjednal spravedlnost v tomto nespravedlivém světě (Žalm 140). Přimlouvejte se také za Asiina manžela, který si o svou ženu dělá starosti, o jejich děti a další blízké, kteří procházejí touto bouří v Boží přítomnosti a upínají se k naději a zaslíbením neochvějné milosti právě v době, kdy to nejvíce potřebují.

 

Modlitbu za Asiu a její rodinu můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecution Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.