Aktuálně

 

01. 07. 2015

Uganda: „Stále stojím“

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 1. července 2015)

 

Nepoznali byste, že tahle zdravá, usměvavá mladá žena na fotografii byla před více než pěti lety podvyživenou třináctiletou dívenkou, trýzněnou pro svou víru.

 

Když se Susan v roce 2009 stala křesťankou, vlastní otec ji začal mlátit a nakonec ji na šest měsíců zamkl do jedné místnosti. Bratr jí pode dveřmi tajně podsouval pečené banány, aby nezemřela hlady.

 

Dívku se podařilo zachránit až poté, co se o situaci začali zajímat sousedé a zavolali policii. Bezprostředně po záchranné akci byla Susan doslova kost a kůže, zcela zesláblá, nemohla mluvit ani chodit. Dlouhodobý nedostatek vápníku po celou dobu strávenou v zajetí se negativně podepsal na stavu jejích kostí, vývinu a fungování nohou. Absolvovala několik operací a dnes může chodit o dvou holích.

 

S podporou Hlasu mučedníků Susan navštěvuje internátní školu, kde se jí dostává kvalitního vzdělávání, s přihlédnutím k jejím speciálním potřebám.

 

„Mám školu velmi ráda a opravdu se snažím,“ říká Susan. „Občas to není jednoduché, ale život mě naučil se se vším poprat.“

 

Ve škole Susan pravidelně navštěvuje pracovník Hlasu mučedníků. Naposledy uvedl, že dívka byla za návštěvu vděčná a „pořád samý úsměv“. Přestože Susan občas cítí bolest v kolenou, překonává ji a snaží se stále usmívat – a také chodit.

 

„Věřím, že jednoho dne zase dokážu chodit sama. Občas to zkouším s jednou holí. Když to budu zkoušet pořád, nakonec budu zase chodit [jako dřív].“

 

Navzdory tomu, čím si prošla a jakými fyzickými obtížemi se denně potýká, Susan doufá, že jednoho dne udělá pro Krista něco významného. Touží po tom, aby mohla vydat svědectví svým pronásledovatelům.

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.