Aktuálně

 

07. 07. 2015

Blízký východ: Evangelium se šíří

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 7. července 2015)

 

Nejmenovaný křesťanský pracovník, který slouží pronásledované církvi na Blízkém východě, je ve svém převážně muslimském okolí poslední dobou svědkem nevídaného tempa šíření evangelia a proměněných životů.

 

Ke Kristu přicházejí místní vesničané i uprchlíci ze Sýrie a Iráku, které zástupci jeho společenství navštívili. Pronásledovaní křesťané jim vydávají svědectví svými životy.

 

„Na domácí skupinky přicházejí noví lidé. Je to příležitost, aby mohli slyšet Dobrou zprávu,“ poznamenává pracovník. „Při pravidelných bohoslužbách klademe důraz na podřízenost Pánu Ježíši a snášení pronásledování, se kterým se církev může setkat.“

 

„Z nějakého důvodu přichází do církve značný počet muslimů, zejména ženy v hidžábu. Kromě toho chodíme teď během ramadánu po ránu do ulic a osobně s muslimy hovoříme o Kristově lásce.“

 

V rámci evangelizačních aktivit členové jeho společenství nedávno navštívili trojici vesnic, ve kterých iráckým a syrským uprchlíkům rozdávali jídlo.

 

„Při jedné z těchto návštěv jsme se setkali s matkou, která byla naprosto nadšená, že mohla obdržet Bibli. Zjistili jsme, že se místní lidé nějakým způsobem dozvěděli o Ježíšových zázracích a chtěli si o nich něco přečíst.“

 

„Ve svém domě nás hostil také šejch z Muslimského bratrstva – dobře přitom věděl, že jsme z církve a máme od Boha pověření k duchovní službě druhým lidem. Vyptával se nás na křesťanskou víru a na Krista. Hrdě se přihlásil k Islámskému státu (IS), jehož členové nelítostně trestají všechny, kdo nevěří v Boha, a Korán si vykládají velmi doslovně.“

 

Ve druhé vesnici skupina navštívila syrské uprchlíky.

 

„Jedna ze syrských uprchlic plakala a vyjadřovala hluboký zármutek nad tím, že její lid nikoho nezajímá. Nedokážou zajistit jídlo pro děti, celá osmičlenná rodina žije ve dvou místnostech a nemají žádný zdroj příjmů.“

 

Syna a snachu této ženy zadrželi syrští vojáci.

 

„Modlili jsme se s nimi ve jménu Ježíše Krista. Dojalo je to a prosili nás, abychom je ještě navštívili.“

 

Ve třetí vesnici křesťané navštívili dalších deset rodin.

 

„Potkali jsme člověka, který se ptal na Kristův charakter a také proč věříme, že je Božím synem. Prožili jsme požehnanou chvíli, během které jsme mu a jeho ženě vysvětlovali různé věci a hovořili o své víře. Poslouchali velice pozorně, chtěli se dozvědět co nejvíce a také nás naléhavě žádali o Bibli, aby si v ní mohli sami číst.“

 

„Kromě toho jsme potkali patnáctiletého chlapce, kterému jsme zvěstovali evangelium při předchozí návštěvě. Už se po nás sháněl. Jakmile uviděl naše auto, přiběhl k nám a kladl nám různé otázky o Bibli.“

 

zdroje Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.