Aktuálně

 

18. 07. 2015

Blízký východ: Výzva k modlitbám za křesťanské uprchlíky

 

 
Hlas mučedníků distribuuje hmotnou i duchovní pomoc.

(Middle East Concern, WEA Religious Liberty Commission)

 

V sobotu 4. července radikálové ve městě Yacoubieh v provincii Idlib v severozápadní Sýrii unesli P. Dhiyu Azize, františkánského kněze z Iráku. Celá oblast je v současné době ovládána oddíly Fronty al-Nusrá, což je teroristická skupina s vazbami na al-Kajdu. (Podle novějších zpráv z poslední doby byl kněz posléze propuštěn na svobodu.)

 

Ještě před tímto únosem, 24. června, zaznamenaly oddíly teroristů z Islámského státu bojové úspěchy ve městě Hasaka na severovýchodě Sýrie. Mnoho dalších lidí se tak opět ocitlo na útěku, včetně syrských křesťanských rodin, které v tomto městě nalezly útočiště teprve letos v únoru.

 

Křesťanští vedoucí na Blízkém východě vyzývají k obnovení modliteb za mír. Někteří místní věřící již pociťují frustraci z vnímané nedostatečné podpory ze strany církve na Západě. Patriarcha Louis Sako z Bagdádu nedávno prohlásil: „Cítíme se zapomenutí a opuštění.“ Připojte se ke křesťanům z celého světa, kterým není osud těchto lidí lhostejný a zveřejněte svou modlitbu za zklamané bratry a sestry na naší Zdi modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Pozvedejte na modlitbách křesťanské bratry a sestry na Blízkém východě, kteří se nacházejí pod stále sílícím tlakem islámských teroristů. Proste Všemocného Boha, aby své věrné služebníky i nadále posiloval, zatímco v této části světa zajišťují tolik potřebnou podporu početným zástupům uprchlíků bez domova. Usilujme naplnit touhu našeho Pána pro každého člověka a modleme se za ukončení násilnosti a krveprolití, aby jeho láska a pokoj mohly opravdu neomezeně vládnout – nejen na politické úrovni, ale co je mnohem důležitější, v srdcích všech lidí, které s nesmírnou láskou stvořil.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jana O., Brno (20.07.2015 12:39:25)
Buď požehnání, náš Pane. Ty jsi tak milostivý a dobrý. Prosím tě, pohlédni na své děti. Ty vidíš jejich bolest a utrpení. Posilujeme, prosím, ve víře a naději ve tvé milosrdenství. A pomáhej jim prosím aťmohou každý den, nalézat své útočiště v tobě. Amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.