Aktuálně

 

18. 07. 2015

Blízký východ: Výzva k modlitbám za křesťanské uprchlíky

 

 
Hlas mučedníků distribuuje hmotnou i duchovní pomoc.

(Middle East Concern, WEA Religious Liberty Commission)

 

V sobotu 4. července radikálové ve městě Yacoubieh v provincii Idlib v severozápadní Sýrii unesli P. Dhiyu Azize, františkánského kněze z Iráku. Celá oblast je v současné době ovládána oddíly Fronty al-Nusrá, což je teroristická skupina s vazbami na al-Kajdu. (Podle novějších zpráv z poslední doby byl kněz posléze propuštěn na svobodu.)

 

Ještě před tímto únosem, 24. června, zaznamenaly oddíly teroristů z Islámského státu bojové úspěchy ve městě Hasaka na severovýchodě Sýrie. Mnoho dalších lidí se tak opět ocitlo na útěku, včetně syrských křesťanských rodin, které v tomto městě nalezly útočiště teprve letos v únoru.

 

Křesťanští vedoucí na Blízkém východě vyzývají k obnovení modliteb za mír. Někteří místní věřící již pociťují frustraci z vnímané nedostatečné podpory ze strany církve na Západě. Patriarcha Louis Sako z Bagdádu nedávno prohlásil: „Cítíme se zapomenutí a opuštění.“ Připojte se ke křesťanům z celého světa, kterým není osud těchto lidí lhostejný a zveřejněte svou modlitbu za zklamané bratry a sestry na naší Zdi modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Pozvedejte na modlitbách křesťanské bratry a sestry na Blízkém východě, kteří se nacházejí pod stále sílícím tlakem islámských teroristů. Proste Všemocného Boha, aby své věrné služebníky i nadále posiloval, zatímco v této části světa zajišťují tolik potřebnou podporu početným zástupům uprchlíků bez domova. Usilujme naplnit touhu našeho Pána pro každého člověka a modleme se za ukončení násilnosti a krveprolití, aby jeho láska a pokoj mohly opravdu neomezeně vládnout – nejen na politické úrovni, ale co je mnohem důležitější, v srdcích všech lidí, které s nesmírnou láskou stvořil.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jana O., Brno (20.07.2015 12:39:25)
Buď požehnání, náš Pane. Ty jsi tak milostivý a dobrý. Prosím tě, pohlédni na své děti. Ty vidíš jejich bolest a utrpení. Posilujeme, prosím, ve víře a naději ve tvé milosrdenství. A pomáhej jim prosím aťmohou každý den, nalézat své útočiště v tobě. Amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.