Aktuálně

 

24. 07. 2015

Čína: Nové zákony vyvolávají obavy z dalšího omezování náboženské svobody

 

 

(China Aid, Release International)

 

Nové zákony související s bezpečností nedávno schválené čínským parlamentem mohou ještě více omezit náboženskou svobodu, a to nejen na území kontinentální Číny. Organizace China Aid varuje, že formulace obsažené v těchto zákonech jsou „záměrně neurčité“ a mohou vyvolat ještě intenzivnější „pronásledování a různé formy zneužívání pod záminkou údajného [boje proti] ohrožení státní bezpečnosti“. V textu se objevují snahy o další omezení „zahraničních vlivů“ a také aktivit skupin, které autoři zákonů vnímají jako „sekty“.

 

Nové bezpečnostní zákony mimo jiné rozšiřují dopad podobných omezení také na území Hong Kongu, Macaa a Tchaj-wanu. Někteří hongkongští pastoři se obávají, že by mohli být pokstihováni za aktivity typu služby křesťanům z pevninské Číny přes Internet, přijímání návštěv, nebo dokonce pouhé kázání posluchačům z kontinentální Číny, kteří momentálně žijí v Hong Kongu.

 

1. července, v den zavedení nových zákonů, byl hongkongský pastor Wu Siao-che předvolán do kanceláře Úřadu pro náboženské záležitosti v Šen-čenu, kde mu bylo sděleno, že již nesmí zvát čínské křesťany z kontinentální Číny do Hong Kongu na semináře. Úředníci mu prozradili, že podobné varování obdrží „nejméně 300 dalších náboženských vedoucích“.

 

Pamatujte v modlitbách na bratry a sestry žijící v kontinentální Číně a na přilehlých územích. Modlete se, aby oficiální představitelé země přestali vnímat církev jako hrozbu pro státní bezpečnost, ale spíše jako pozitivní sílu, která celé společnosti prospívá. Modlete se, aby Bůh dával své církvi v této části světa růst a povolával k sobě i ty, kdo se snaží omezovat svobodu náboženského vyznání. Modlete se také za moudrost pro křesťanské vedoucí, kteří se snaží naplňovat Velké poslání. Děkujte za to, že Bůh nikdy neopustí své zbožné a věrné (Žalm 37,28).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.