Aktuálně

 

01. 08. 2015

Írán: Zhoršování situace v oblasti svobody náboženského vyznání

 

 
Íránský prezident Hasan Rúhání (Wikimedia Commons / BotMultichillT)

(Mohabat News, World Tribune)

 

Navzdory veškerým slibům představitelů režimu na téma dodržování práv místních příslušníků náboženských menšin, sužují zástupce jednotlivých skupin věřících vážné obavy z pronásledování. Vše nasvědčuje tomu, že hlavní podíl na systematické perzekuci křesťanů má samotný islámský režim.

 

Zpráva Komise Spojených států pro mezinárodní náboženskou svobodu (US Commission on International Religious Freedom) naznačuje, že zástupci státních orgánů v Íránu i nadále pořádají razie ve společenstvích, vyhrožují jejich členům a posílají je do vazby. Podle autorů zprávy bylo od roku 2010 v Íránu zadrženo více než již 500 křesťanů.

 

V posledních týdnech sice bylo několik křesťanských vězňů propuštěno ještě před vypršením trestu, což je bezpochyby velmi povzbudivé, zdroje Hlasu mučedníků však naznačují, že řada dalších věřících byla naopak zadržena, včetně 18 křesťanů, kteří byli nedávno souzeni a nakonec usvědčeni ze zvěstování evangelia, vedení domácích společenství a vystupování proti Íránské islámské republice. Udělené tresty odnětí svobody v součtu činí 24 let.

 

Pronásledování náboženských menšin íránským režimem je přitom v přímém rozporu se slibem prezidenta Hasana Rúháního chránit náboženskou svobodu, který vyslovil v průběhu předvolební kampaně v roce 2013. Todd Nettleton, mluvčí amerického Hlasu mučedníků, tvrdí, že prezident Rúhání, který vnímá křesťanství jako přímé ohrožení svého režimu, „je stále člověkem, který chce hájit Íránskou islámskou republiku“.

 

Více informací o pronásledování v této zemi, včetně starších zpráv, naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Najděte si chvíli na modlitby za křesťanské bratry a sestry v Íránu. Kéž přijmou z Božího Ducha zmocnění a naději, kterou máme v Kristu. Modlete se, aby Bůh postavil ochranný val kolem místních křesťanů a příslušníků ostatních náboženských menšin. Pozvedejte na modlitbách také íránský režim a jeho představitele. Proste, aby Bůh ve svém nekonečném milosrdenství pohnul jejich srdce k pokání, aby jej mnozí poznali a zakusili slávu jeho přítomnosti.

 

Modlitbu za cokoli ze zmíněného můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.