Aktuálně

 

02. 08. 2015

Vietnam: Čepice na krabici

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 31. července 2015)

 

Tento týden jsem měl to potěšení strávit několik hodin s vzácným přítelem, Mervem Knightem.

 

V návaznosti na naše setkání jsem se rozhodl přerušit aktuální sérii příspěvků o Súdánu, abych se s vámi podělil o jeden úžasný příběh.

 

(Další aktualizace a videa ze Súdánu zveřejním zase příští týden. Pokud vás některý z předchozích dílů minul, všechny pohromadě najdete tady. Ale nyní mi dovolte vyprávět příběh, který prohloubil mou víru v Boha zázraků, kterému sloužíme.)

 

Merv Knight je spoluzakladatelem australského Hlasu mučedníků a slouží pronásledovaným křesťanům již nejméně 46 let. Kdykoli dostanu příležitost vyslechnout si nějaké Mervovy postřehy, nastražím uši, vytáhnu pero a začnu si psát poznámky.

 

Tentokrát Merv hovořil o křesťanovi, který přijal povolání k distribuci Biblí v odlehlé části Vietnamu, přestože věděl, jak je to riskantní. Bylo mu jasné, že pokud ho s krabicí Biblí dopadnou, čeká ho vězení a možná i mučení. (Podobné věci se ve Vietnamu stále dějí.)

 

Bez ohledu na související nebezpečí tento bratr věděl, že musí na povolání odpovědět. Intenzivně se modlil, než sebral veškerou odvahu: jediný způsob, jak Bible dopravit na určené místo, představoval totiž řadový linkový autobus.

 

A tak si směle koupil lístek na dvanáctihodinovou jízdu z Ho Či Minova Města do vietnamského vnitrozemí a s krabicí plnou Biblí nastoupil do autobusu. Věděl, že budou projíždět přes několik kontrolních stanovišť, nicméně doufal, že policisté jeho krabici nějakým způsobem přehlédnou.

 

Zatímco se modlil a čekal, než autobus vyrazí na cestu, ke svému nemalému překvapení a zděšení zjistil, že do autobusu nastoupil uniformovaný policejní kapitán. Rázně vykročil přímo k pašerákovi Biblí a posadil se vedle něj.

 

Policistu podivuhodně brzy přemohl hluboký spánek. Než však usnul, sundal si čepici a opatrně ji položil na krabici s Biblemi.

 

Zatímco pašerák celou situaci napjatě sledoval a čekal, kapitán spal. Zanedlouho dorazili k prvnímu kontrolnímu stanovišti.

 

Přesně jak křesťan očekával, policisté nastoupili do autobusu a začali jednotlivým pasažérům kontrolovat doklady. Kromě toho museli otevírat zavazadla a ukazovat jim, co mají uvnitř.

 

Když dorazili k řadě sedadel, ve které seděl náš křesťan, letmo se podívali na krabici, následně na kapitánovu čepici ležící na ní a nakonec na podřimujícího kapitána. Poté se beze slova přesunuli k další řadě.

 

V průběhu následujících deseti hodin se celá situace několikrát opakovala. Jedno kontrolní stanoviště za druhým, policejní kapitán stále klimbal a policisté procházeli kolem, krabici nikdy nekontrolovali.

 

Svědectví Mervovi připomnělo jiného bratra, který hledal ženu proslulou svou „velkou vírou“.

 

Vyptával se na ni v celé vesnici a když ji konečně našel, zeptal se jí: „Vy jste ta paní s velkou vírou?“

 

„Ale vůbec ne,“ odpověděla mu. „Já jsem ta paní s úplně obyčejnou vírou ve velkého Boha!“

 

Jaké zázraky má pro nás Bůh připravené, zatímco se učíme „chodit ve víře“ jako tento pašerák Biblí?

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.