Aktuálně

 

06. 08. 2015

Izrael: Žhářský útok na křesťanský kostel v Galileji

 

 
Galilejské jezero (fotografie: Flicker / nborun [cc])

(Morning Star News)

 

V červnu došlo ke žhářskému útoku na kostel ‚Rozmnožení chlebů a ryb‘ v osadě Tabgha na břehu Galilejského jezera. Při incidentu byli dva lidé zraněni, požár způsobil značné škody na majetku. Postarší mnich a německý dobrovolník museli být ošetřeni v nemocnici, poté co se nadýchali kouře. Hlavní shromažďovací sál byl poškozen jen minimálně, zbytek dopadl hůře. Útočníci také na stěny uvnitř budovy nastříkali sprejem nápis s varováním „falešní bohové budou zničeni“.

 

V souvislosti s útokem nebyl nikdo zatčen, nicméně bylo vyslechnuto 16 židovských mladíků. (Letos v dubnu mladí židovští extrémisté ve stejném kostele znesvětili kříže a oltář.) Místní biskupové vyzvali židy, křesťany a muslimy, aby se společně postavili proti „násilnostem a extrémismu“. Podle zpráv jsou útoky extrémistů na církevní budovy a majetek křesťanů obecně v Izraeli běžným jevem.

 

Kostel na břehu Galilejského jezera byl postaven v 80. letech minulého století na místě, kde se křesťané scházeli od nepaměti. Má připomínat událost, při které Ježíš nakrmil pět tisíc lidí nalámaným chlebem a rybami. Izraelský ministerský předseda Benjamin Netanyahu označil žhářský incident za „útok na nás všechny“ a přislíbil se zasadit o to, aby byli pachatelé postaveni před soud.

 

Volejme k Bohu za izraelský lid a přimlouvejme se za pokoj na jeho území, aby místní lidé mohli žít v bezpečí bez obav, že se jim stane něco zlého (Žalm 122,6–9). Kéž se všichni izraelští občané – následovníci různých vyznání – postaví společně proti extrémismu a násilí v tomto problémy sužovaném regionu a přispějí k posílení jednoty a náboženské snášenlivosti. Modlete se, aby Bůh jednal v srdcích lidí, kteří páchají tyto nenávistné činy, aby se i oni odvrátili od zlého k dobrým skutkům. Vzdejte díky Bohu, který nedříme a nespí, ale bdí nad Izraelem a jeho obyvateli (Žalm 121,4). Bůh je stále věrný!

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.