Aktuálně

 

08. 08. 2015

Pákistán: Asia Bibi – pozastavení výkonu rozhodnutí o trestu smrti

 

 
Pamatujte na modlitbách na Asiu a její rodinu.

(Release International, Hlas mučedníků USA)

 

Příznivci Asie Bibi, křesťanské matky odsouzené v roce 2009 za rouhání, se s úlevou dozvěděli, že 22. července porota soudců pozastavila výkon rozhodnutí o trestu smrti. Proces s touto vytrvalou Ježíšovou následovnicí v nejbližší době znovu důkladně přezkoumá nejvyšší soud, než padne definitivní verdikt. V návaznosti na poslední přelíčení pracovník Hlasu mučedníků v Pákistánu prohlásil: „Z Boží milosti jsme se dočkali opravdu úžasného výsledku. Je to odpověď na modlitby lidí z celého světa.“

 

Asiin případ zaměřil pozornost mezinárodní veřejnosti k místním nechvalně proslulým zákonům proti rouhání, které je v současné době velmi snadné zneužívat – příliš často se objevuje při řešení osobních sporů a snahách o eliminaci protivníků. Obviněným hrozí zatčení, věznění i trest smrti. A i když jsou nakonec zproštěni viny, stále je jim vyhrožováno, stejně jako jejich blízkým. Právě v návaznosti na podobné výhrůžky se musel Asiin manžel s dětmi začít skrývat.

 

Politici, kteří v minulosti proti těmto zákonům vystoupili, již v několika případech za svůj postoj zaplatili životem. V roce 2011 osobní strážce zavraždil guvernéra spolkového státu Paňdžáb, Salmána Tásíra, poté co politik vyzýval k Asiinu propuštění a zrušení zákonů proti rouhání. O dva týdny později byl ze stejného důvodu zavražděn ministr pro náboženské menšiny, křesťan Šahbáz Bhattí.

 

Zatímco bude celý případ znovu řešit pákistánský nejvyšší soud, pozvedejte i nadále na modlitbách Asiu i její rodinu. Modlete se, aby je Bůh utěšoval a posiloval a zjednal uvězněné křesťance spravedlnost, aby byla nakonec propuštěna na svobodu. Modlete se také za všechny v moci postavené, aby skoncovali se stávajícími nespravedlivými zákony proti rouhání, které jsou často zneužívány proti křesťanům a dalším lidem za účelem osobní msty. Nezapomeňme se přimlouvat ani za Asiiny pronásledovatele (kteří se podle J 15,18–27 ve skutečnosti protiví Kristu). I oni naléhavě potřebují Boží milosrdenství a spásu.

 

Svou modlitbu můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.