Aktuálně

 

08. 08. 2015

Pákistán: Asia Bibi – pozastavení výkonu rozhodnutí o trestu smrti

 

 
Pamatujte na modlitbách na Asiu a její rodinu.

(Release International, Hlas mučedníků USA)

 

Příznivci Asie Bibi, křesťanské matky odsouzené v roce 2009 za rouhání, se s úlevou dozvěděli, že 22. července porota soudců pozastavila výkon rozhodnutí o trestu smrti. Proces s touto vytrvalou Ježíšovou následovnicí v nejbližší době znovu důkladně přezkoumá nejvyšší soud, než padne definitivní verdikt. V návaznosti na poslední přelíčení pracovník Hlasu mučedníků v Pákistánu prohlásil: „Z Boží milosti jsme se dočkali opravdu úžasného výsledku. Je to odpověď na modlitby lidí z celého světa.“

 

Asiin případ zaměřil pozornost mezinárodní veřejnosti k místním nechvalně proslulým zákonům proti rouhání, které je v současné době velmi snadné zneužívat – příliš často se objevuje při řešení osobních sporů a snahách o eliminaci protivníků. Obviněným hrozí zatčení, věznění i trest smrti. A i když jsou nakonec zproštěni viny, stále je jim vyhrožováno, stejně jako jejich blízkým. Právě v návaznosti na podobné výhrůžky se musel Asiin manžel s dětmi začít skrývat.

 

Politici, kteří v minulosti proti těmto zákonům vystoupili, již v několika případech za svůj postoj zaplatili životem. V roce 2011 osobní strážce zavraždil guvernéra spolkového státu Paňdžáb, Salmána Tásíra, poté co politik vyzýval k Asiinu propuštění a zrušení zákonů proti rouhání. O dva týdny později byl ze stejného důvodu zavražděn ministr pro náboženské menšiny, křesťan Šahbáz Bhattí.

 

Zatímco bude celý případ znovu řešit pákistánský nejvyšší soud, pozvedejte i nadále na modlitbách Asiu i její rodinu. Modlete se, aby je Bůh utěšoval a posiloval a zjednal uvězněné křesťance spravedlnost, aby byla nakonec propuštěna na svobodu. Modlete se také za všechny v moci postavené, aby skoncovali se stávajícími nespravedlivými zákony proti rouhání, které jsou často zneužívány proti křesťanům a dalším lidem za účelem osobní msty. Nezapomeňme se přimlouvat ani za Asiiny pronásledovatele (kteří se podle J 15,18–27 ve skutečnosti protiví Kristu). I oni naléhavě potřebují Boží milosrdenství a spásu.

 

Svou modlitbu můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.