Aktuálně

 

15. 08. 2015

Súdán: Obvinění dvojice pastorů zrušena!

 

 
Tito křesťanští vedoucí a jejich rodiny vzdávají Bohu chválu za příznivý výsledek procesu.

(Christian Solidarity Worldwide, Morning Star News, Middle East Concern)

 

14. července byli dva jihosúdánští pastoři, souzení kvůli údajnému spáchání trestných činů, za které jim hrozil trest smrti, shledáni vinnými pouze z méně závažných přestoupení a propuštěni na svobodu, protože si již celý trest odpykali v průběhu procesu. Stíhání pastorů iniciovali představitelé nechvalně proslulé súdanské Státní informační a bezpečnostní služby, obhajoba však doporučila obvinění zrušit kvůli naprostému nedostatku konkrétních důkazů.

 

Devětačtyřicetiletý Rev. Yat Michael byl usvědčen z „podněcování nenávisti“ za povzbudivé kázání, které přednesl v prosinci 2014 ve společenství v severním Chartúmu v reakci na úřady podporované zabavení majetku společenství. Šestatřicetiletý Rev. Peter Yein Reith byl shledán vinným z „narušování veřejného pořádku“, poté co byl 11. ledna zatčen kvůli zaslání dopisu jménem vedoucích představitelů své denominace, Jihosúdánské presbyteriánské evangelikální církve, ve kterém se dotazuje na situaci Rev. Michaela.

 

Manželky propuštěných pastorů vyjádřily hlubokou úlevu a radost z výsledku procesu. „Byli prostě propuštěni domů, poté co soud dospěl k závěru, že se nedopustili závažnějších trestných činů,“ potvrdila jedna z žen. „Řekněte celé církvi, že Bůh vyslyšel vaše modlitby a pastoři jsou na svobodě!“

 

Zatímco se společně s propuštěnými pastory a jejich rodinami můžeme radovat z příznivého výsledku, modleme se, aby Bůh tyto věrné křesťany i nadále ochraňoval a žehnal jim. Kéž jsou všichni církevní vedoucí v Súdánu obdařeni moudrostí a nadpřirozeným vedením, když je na ně kvůli extrémistické propagandě vyvíjen zvýšený tlak. Modlete se také za ukončení všech v minulosti vyhlášených omezení cestování, aby pastoři mohli svobodně sloužit v dalších oblastech Afriky i jinde.

 

Pokud chcete společně s námi vyjádřit Bohu díky za zodpovězené modlitby, případně se podělit o osobní modlitební prosbu za pronásledovanou církev, můžete k tomu využít naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.