Aktuálně

 

20. 08. 2015

Sýrie: Radikálové z Islámského státu obsadili město, zajali stovky obyvatel

 

 

(International Christian Concern, BBC, Syrian Observatory for Human Rights)

 

Radikálové z Islámského státu v pátek 7. srpna zajali stovky nic netušících Syřanů, poté co obsadili strategicky položené město Karajtín v mufáhaze Homs v centrální části země. Celkem bylo zajato nejméně 230 lidí, z toho několik desítek křesťanů; někteří byli uneseni z kláštera sv. Eliana (Mar Elian).

 

Mezi zajatci se nachází 45 žen a 19 dětí z celkem 11 rodin. Mnozí z nich se již dříve objevili na seznamu osob, které radikálové podezírají z „kolaborace s režimem“. Rodiny stovek křesťanských a muslimských obyvatel Karajtínu ztratily možnost kontaktu se svými blízkými, jakmile IS oblast obsadil. Existují obavy, že by se radikálové mohli zaměřit také na další města s početnou křesťanskou enklávou, Havarín a Sadád.

 

Města jako Karajtín jsou snadným terčem, neboť se nacházejí podél hlavní komunikace z Damašku do Homsu, po které radikálové převážejí zásoby a přesouvají bojovníky. Syrská armáda zahájila rozsáhlou ofenzivu s cílem získat město zpátky, zatím však bez významnějšího úspěchu. V oblasti se nachází část nejvýznamnějších syrských ropných polí.

 

Při únorových raziích v severovýchodní Sýrii radikální džihádisté unesli nejméně 250 syrských křesťanů, v převážné většině žen a dětí. Osud mnoha z nich není znám, stejně jako osud mnoha pohřešovaných kněží, kteří jsou patrně stále v zajetí.

 

Modlete se, aby Bůh posiloval, chránil a povzbuzoval znepokojivé množství Syřanů, které radikálové z IS drží v zajetí. Modlete se, aby si nezoufali, ale důvěřovali Bohu i v tomto krizovém období. Modlete se, aby je zázračně vysvobodil z rukou únosců a vrátil je k jejich blízkým, kteří o ně mají strach. Kéž si utrpení tolika obětí a jejich rodin nějakým způsobem použije k dobrému a ještě rozhojní své požehnání (Římanům 8,28) a poslouží také k obnově duchovního zraku mnoha lidí na Blízkém východě a po celém světě, kteří naléhavě potřebují spasení – včetně přívrženců Islámského státu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 






 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.