Aktuálně

 

21. 08. 2015

Mexiko: Prosby za zásah federálních orgánů

 

 
Družstevní pastviny v Mexiku

(Hlas mučedníků, Mexiko)

 

1. srpna došlo k incidentu, při kterém místní „tradicionalisté“ vyplenili farmu Álvara Lópeze a ukradli mu zemědělské náčiní. (Výraz „tradicionalisté“ se používá pro místní obyvatele, kteří ve své náboženské praxi spojují staré mayské pohanské rituály s katolickými obřady.) Když na místo dorazili policisté, pachatele pouze mírně pokárali a příliš tak nepotěšili Álvara a ostatní evangelikální křesťany, kteří žijí v neustálé nejistotě a obavách o svou bezpečnost.

 

Incident je pokračováním dlouhodobého konfliktu, jehož obětmi se stávají evangelikální rodiny v osadách na jihu Mexika. Opozice nabývá různých forem – zastrašování, útoky na obytné domy, zadržování, násilné vyhošťování, nebo fyzické napadání. Několik členů těchto rodin již bylo dokonce zavražděno.

 

(Starší zprávy o případech pronásledování v této zemi, včetně videoreportáží, naleznete na stránce Mexico Country Report.)

 

Zatímco spolkový stát Chiapas oficiálně garantuje ochranu práv zranitelných skupin, včetně evangelikálních křesťanů, místní orgány nejsou při aplikování platných zákonů příliš aktivní. Tajemník spolkového státu Juan Carlos Gómez Aranda nedávno přišel s jistou iniciativou ve snaze zvýšit povědomí o náboženském pronásledování, v jejímž rámci také zástupcům pronásledovaných menšin přislíbil přijetí nezbytných opatření k nápravě situace. Nedávný útok na Álvarův majetek a pokračující pronásledování dalších evangelikálů na území spolkového státu však naznačují, že se v této oblasti mnoho nezměnilo.

 

Pod záminkou zachování tradice synkretistických rituálů a obyčejů tradicionalisté úmyslně přerušili dodávky vody a elektřiny několika křesťanským komunitám ve spolkovém státě Chiapas a také zabránili celé řadě rodin vykonávat zemědělské práce na soukromých polích. Zatímco představitelé státních orgánů podobné nepřátelské projevy ignorují nebo dokonce nepokrytě podporují, místní křesťané začínají adresovat naléhavé výzvy zástupcům federální vlády, aby se za ně přimluvili a podnikli konkrétní kroky na jejich ochranu.

 

Modlete se, aby Bůh posiloval trpící mexické křesťany, aby dokázali vydržet tyto těžké zkoušky, ať už ve formě hanobení nebo nejrůznějších jiných útrap včetně plenění majetku (Židům 10,32–34, Žalm 145,18–19). Proste, aby místním věřícím stále připomínal, že jim patří mnohem hodnotnější majetek, věčný poklad, ke kterému se žádní zloději nedostanou a nepřipraví je o něj (Matouš 6,20). Modlete se i za pachatele útoků, aby zakusili Boží přítomnost proměňující lidské životy, hojnost jeho milosti a moc slávy jeho vzkříšení, aby dokázali přemáhat úklady tohoto světa.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.