Aktuálně

 

28. 08. 2015

Uzbekistán: K nepravdivému obvinění pastora byly použity nezákonné praktiky

 

 
Studenti byli výhrůžkami donuceni sepsat obvinění svého pastora.

(Forum 18 News)

 

Policisté v Dostabodu nedaleko hlavního města Taškentu přinutili pětici sirotků sepsat ostrou kritiku pastora Sergeje Rychagova z presbyteriánského společenství ‚Milost‘. (Se svolením ředitelky internátní školy strávily tyto děti několik víkendů v soukromém domě v sousedství kostela, kde se po celou dobu stravovaly a pracovaly na zahradě, v neděli pak chodily na bohoslužby.)

 

Na základě prohlášení sepsaných dětmi koncem roku 2014 policejní kapitán Mirjasur Anvarov obvinil pastora Sergeje. Soudce Chakim Malikov rozhodl, že církevní vedoucí porušil celkem čtyři ustanovení uzbeckého správního řádu, konkrétně se měl provinit nedodržením stanovených procedur při pořádání náboženských shromáždění, pořádáním neschválených náboženských shromáždění, proselytismem a náboženským vyučováním bez odborné náboženské kvalifikace a povolení příslušných úřadů. Soudce vyměřil pastorovi pokutu v přepočtu ve výši téměř 90 tisíc korun.

 

Místní křesťané tvrdí, že se státní orgány po celou dobu uchylovaly k nelegálním praktikám a falešným obviněním. Přestože soudní slyšení proběhlo 27. února, úřady o něm pastora Sergeje informovaly až 22. června a tak neměl možnost se u soudu hájit. Kromě toho v rozporu s tvrzením úřadů pastor ve skutečnosti má náboženskou kvalifikaci a jeho společenství je oficiálně registrováno na zastoupení ministerstva spravedlnosti pro taškentskou oblast.

 

Pamatujte na pastora Sergeje a jeho společenství na modlitbách. Vyprošujte jim mocné povzbuzení, aby stále upírali svůj zrak na Pána, který zaslíbil, že s nimi bude procházet podobnými obdobími zkoušek (Žalm 116,1). Zatímco mu budou důvěřovat – jako svému Rádci, Prostředníkovi a Příteli – kéž po celou dobu prožívají jeho nadpřirozené ujištění a pokoj. Modlete se nejen za to, aby Bůh v případu zjednal spravedlnost a příznivý výsledek pro pastora Sergeje, ale také za žalobce, aby činili pokání a přijali Ježíše jako svého Spasitele. V neposlední řadě se přimlouvejte za sirotky, kteří byli přinuceni svého pastora ‚očernit‘. Modlete se, aby ve svých životech zakusili Ježíšovu uzdravující lásku a obnovu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.