Aktuálně

 

29. 08. 2015

Mexiko: ‚Ve stínu kříže‘ – výukový materiál ve španělštině

 

 

(Hlas mučedníků, Kanada)

 

Kanadský Hlas mučedníků se nedávno společně se svým mexickým protějškem podílel na tisku a distribuci nových křesťanských výukových materiálů ve španělštině – tento měsíc se začala v celé zemi distribuovat výjimečná publikace nazvaná Estando en la Sombra de la Cruz. (První vydání vyšlo v nákladu 10 tisíc výtisků.) Jedná se o základní materiál pro semináře, které budou v dohledné době probíhat po celém Mexiku.

 

Příručka neklade na studenty nijak vysoké nároky, je však doslova nabitá jedinečným obsahem a vychází z mezinárodně uznávaných studií bývalého výkonného ředitele kanadského Hlasu mučedníků, zesnulého Glenna Pennera, jehož poselství „teologie pronásledování“ se poprvé objevilo v knize In the Shadow of the Cross. Nové španělské vydání je naplněno několika svědectvími pronásledovaných křesťanů z mexického spolkového státu Chiapas a představuje tak praktické povzbuzení pro všechny, kdo kvůli své víře čelí problémům. V knize nalezneme i adresnou výzvu určenou mexické církvi, aby pamatovala na pronásledované bratry a sestry ve své zemi a po celém světě.

 

(Více informací o pronásledování v Mexiku naleznete na stránce Mexico Country Report.)

 

V návaznosti na nové španělské vydání viceprezident kanadského Hlasu mučedníků pro zahraniční službu a operace, Floyd Brobbel, uvedl: „Je pro nás ctí spolupracovat na šíření evangelia se spolehlivými partnery jako je mexický Hlas mučedníků. Máme naději a modlíme se, aby tato příručka posloužila k povzbuzení a vyzbrojení mexické církve k silné, horlivé a aktivní víře.“

 

Poděkujte Bohu za dohled a požehnání nad překladem, redakcí a tiskem nového materiálu ve španělštině, „Estando en la Sombra de la Cruz“. Modlete se, aby Bůh naplnil moudrostí jednotlivé týmy, které budou cestovat po Mexiku a pořádat semináře vycházející z této publikace. Kéž je Bůh chrání na všech cestách, na kterých budou současné církvi předkládat jeho Slovo; proste, aby byli všichni posluchači dobře připraveni a následně zbudováni k naplňování Božího povolání ve svých životech (Židům 13,14).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.