Aktuálně

 

03. 09. 2015

Čína: Nový zákon představuje další ohrožení náboženské svobody

 

 
Čínská komunistická strana zavádí v rámci nového Zákona o státní bezpečnosti další restrikce.

(WEA Religious Liberty Commission, China Aid, Release International)

 

Od 1. července, kdy Komunistická strana Číny schválila nový Zákon o státní bezpečnosti, pozorovatelé varují před hrozícím dalším omezováním práv křesťanů a obhájců lidských práv v kontinentální Číně i na sousedních územích – v Hong Kongu, Macau a na Tchaj-wanu. Konkrétně China Aid upozorňuje, že zákony obsahují „záměrně nejednoznačné“ formulace v oblasti „vnímaných ohrožení státní bezpečnosti“, ke kterým se řadí i „zahraniční vlivy“ a skupiny považované za „sekty“.

 

Jedním z hlavních zdrojů obav je nárůst počtu uvězněných křesťanů a obhájců lidských práv. V průběhu prvních deseti dní od zavedení zákona se nejméně 230 známých obhájců setkalo s obtěžováním nebo dokonce skončili ve vězení. Skupina Human Rights Watch upozorňuje na nemalé riziko fyzického týrání. Má se za to, že mnozí křesťanští vedoucí se stále nacházejí ve vazbě, včetně pastora Čanga Šao-ťie, církevní vedoucí Jang Žung-li a vedoucího domácí církve Alimu-ťianga Imi-tchi. Tito křesťané a mnozí další byli uvězněni za své protesty proti nelegálnímu zabavování pozemků patřících církvi, nesouhlas s označením „sekta“ případně neochotou odstranit kříže z církevních budov.

 

Více informací a starší zprávy o pronásledování v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

14. července, v rámci celostátního zátahu na obhájce lidských práv, skupina místních křesťanských advokátů oznámila vytvoření nového uskupení „Právníci na ochranu Kříže“. Členové veřejně vyhlásili, že jsou za svou víru ochotni zaplatit jakoukoli cenu.

 

Pozvedejme na modlitbách tyto křesťanské advokáty, kteří odvážně stojí za svým přesvědčením a usilují o skutečnou spravedlnost, bez ohledu na cenu, kterou budou muset zaplatit. Kéž je Bůh obdaří moudrostí, silou a milostí shůry, zatímco předkládají jednotlivé případy před lidské autority a důvěřují v Boží naprostou svrchovanost nade vším a jeho moc nadpřirozeně zasáhnout. Pamatujte také na mnohé další křesťany v Číně postižené novým zákonem. Vyprošujte jim povzbuzení, aby nepřestali důvěřovat Bohu v tomto nelehkém období. Kéž si je Bůh mocně použije k naplnění svých vyšších cílů a zavedení spravedlnosti v soudnictví a právním systému a co je ještě důležitější, šíření zájmů Kristova království!

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.